Unimor Neptun M745T

Jest to odbiornik stacjonarny wyposażony w kineskop systemu PIL-S4 o przekątnej ekranu 66cm (26 ") i kącie odchylania 100° typu A67-701X lub 671QQ22.

Odbiornik ten przeznaczony jest do odbioru programów telewizyjnych kolorowych lub czarno-białych emitowanych w standardzie OIRT w zakresie pasm I - V.

Posiada on możliwość odbioru sygnału kolorowego kodowanego w systemie SECAM lub PAL oraz fonii o częstotliwości różnicowej 6,5 lub 5,5 MHz.

Obudowa odbiornika wykonana jest z drewna i wraz z dekoracyjną płytą czołową wykonaną z tworzywa zapewnia estetyczny wygląd odbiornika.

W odbiorniku zastosowano układ zdalnej regulacji(łącze optoelektroniczne w zakresie podczerwieni) z syntezą napięciową zbudowany w oparciu o układy scalone SAA1250 i SAA1293 firmy ITT.

Do wyświetlania numeru aktualnie odbieranego programu wykorzystano dwa siedmiosegmentowe wskaźniki cyfrowe typu OQVP 31.

W odbiorniku użyto gniazda przyłączeniowe:

  • magnetofonowe - do sterowania magnetofonu o stałym poziomie wyjściowym sygnału
  • słuchawkowe - o regulowanym poziomie głośności

Odbiornik M745T dodatkowo umożliwia współpracę z urządzeniami zewnętrznymi posiadającymi wejścia/wyjścia sygnału wizyjnego i m.cz. fonii oraz pozwalają na współpracę z zewnętrznym źródłem sygnałów RGB i impulsów synchronizujących(np. z komputerem).

Układy odbiornika zamontowane są na jednopłytowym chassis UBX-2010 przy czym większość układów ma formę modułów, jedynie układ odchylania poziomego i część układów zasilania rozmieszczono na płycie bazowej chassis.

Poza chassis umieszczony jest blok regulacji, moduł przeciwzakłóceniowy, moduł AV i blok kineskopu.
Konstrukcja odbiornika umożliwia wygodny serwis modułów po uprzednim zamontowaniu ich od strony druku.

Model ten był dodatkowo wyposażony w funkcję telegazety.

Ostatnio edytowano: 08/03/2015 - 17:34