Nie tylko Unitra!

6 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 5
Punkty: 832
Posty: 245
W klubie od: 02/06/2008

Zapewne nie wszyscy z nas używają tylko sprzętu Unitry. Niektórzy go tylko kolekcjonują albo używają jako sprzęt do sypialni. Zapraszam do dyskusji o innych starszych urządzeniach "vinatge", które również posiadają swój niepowtarzalny urok.

Zacznę zatem i zaprezentuje swój sprzęt do codziennego słuchania:

Wzmacniacz: Technics SU-V6X - to jeden ze wzmacniaczy tej firmy, który podobno odstaje brzmieniowo, szczególnie od nowszej produkcji Technicsa. Drugim był SU-V8X, czyli model wyżej. Piszę "podobno" ponieważ stosunkowo rzadko miałem styczność ze wzmacniaczami tej firmy, głównie przez tą nagonkę jakie to one są złe i nie dobre. Jednakże są wyjątki od reguły i taki wyjątek posiadam, nie narzekam. Moim zdaniem świetna relacja cena/jakość. Solidna konstrukcja o mocy 2x100 Watt.

Korektor graficzny: Technics SH 8046. Mam go głównie dla... fajnego analizatora widma. Czasami się przydaje w praktyce, akustyka mojego pomieszczenia ma problemy z falą w okolicach 160-200 Hz, czasami ją "zbijam" korektorem. Może też się przydać do np; starszych płyt czy kaset magnetofonowych. Ogólnie bardziej zabawka, poważny korektor powinien mieć trochę więcej pasm do regulacji, żeby dostosować brzmienie do np; akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Gramofon: Technics SL-Q2 - porządny sprzęt, obroty talerza stabilizowane kwarcem, solidne ramię, półautomat, napęd bezpośredni. Z odpowiednio dobraną wkładką potrafi naprawdę nieźle zagrać. Obok niego, na górze szafki stoi gramofon C.E.C, stara japońska konstrukcja, paskowy z bardzo dobrym ramieniem. Jednak ma wadę. Przydźwięk od drżącego silnika. Zapewne można sobie z tym poradzić, mi się jeszcze nie chciało.

Odtwarzacz CD: Philips CD650 - Jeden z pierwszych 16-bitowych odtwarzaczy płyt kompaktowych. Porządny napęd z laserem w polu magnetycznym. Brzmieniowo nie pokaże niczego nadzwyczajnego, jednakże jest bardzo ceniony jako model do tuningu. Więcej nie napiszę bo głównie słucham płyt winylowych.

Tuner: Electown T-303 - Dość rzadki, bardzo podoba mi się z wyglądu. Nic nie mogę mu zarzucić, poprawny odbiór, dobry stereo dekoder. Brak programatora może być wadą.

Magnetofon kasetowy: Fisher CR 5150 - Po pierwsze ujął mnie tym, że ma wbudowany zegar. Można programować sobie czas rozpoczęcia nagrania, z tyłu jest umieszczone gniazdko 230 V, które się włącza o zaprogramowanej godzinie. Dzięki czemu mogę sobie nagrać audycję z radia gdy nie ma mnie w domu. Nigdy jeszcze z tego nie skorzystałem... Magnetofon posiada 3 głowice. Dobre, ciepłe brzmienie i bardzo ładny design.

Kolumny: Heco Professional 650 - Kolumny zmieniam dość często, od droższych do tańszych, o bardzo różnych konstrukcjach i latach produkcji. Obecnie używam tych. Fajnie posłuchać głośników w obudowie zamkniętej, są już rzadko produkowane. Ujmują mnie bardzo punktowym basem, wyraźnie lokalizowanym w przestrzeni stereo.

Amplituner mono: Saba Lindau - Niemiecki, monofoniczny odbiornik z piękną, analogową skalą i wyjątkowo ładnie brzmiącym głośnikiem szerokopasmowym. Współpracuje z gramofonem firmy Dual. Służy mi to do słuchania starych płyt monofonicznych np; przedwojennych "szelaków" 78 rpm.

Podzielcie się swoim Vintage lub dzisiejszym sprzętem, którego używacie. Zdjęcia mile widziane! Pozdrawiam!

fonitran.JPG