Stowarzyszenie Miłośników Starej Elektroniki i Techniki wita wszystkich serdecznie.

Brak odpowiedzi
 
Poziom 0
Punkty: 10
Posty: 1
W klubie od: 18/10/2016

Witam.
Chciałbym w imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia Miłośników Starej Elektroniki i Techniki-RETROKOMP powitać wszystkich forumowiczów.

Słów kilka o stowarzyszeniu.

Jesteśmy z Gdańska. Niektórzy mogą nas pamiętać jako Muzeum Elektroniki i Techniki przy Zespole Szkół Łączności w Gdańsku. Niestety, sprawy potoczyły się tak a nie inaczej i szkolne muzeum musiało zostać zamknięte. To przyczyniło się do podjęcia decyzji o założeniu stowarzyszenia. Połączyliśmy siły z ekipą organizującą coroczną imprezę RETROKOMP i tak oto, w lutym 2016 roku stowarzyszenie zostało zarejestrowane.

Stowarzyszenie ma na celu zrzeszanie ludzi o tematyce szeroko pojętej starej elektroniki. Większość członków (jak na razie)stanowią fani starych komputerów, ale są też ludzie o szerszym spektrum zainteresowań. My jako byłe muzeum zajmujemy się praktycznie wszystkim. Od prostych sprzętów audio, poprzez komputery, kończąc na naszym największym eksponacie-projektorze kinowym ŁZK prexer AP621 na taśmę o szerokości 35mm.

Postaram się jak najczęściej udzielać na forum. Będę informował o wystawach oraz imprezach organizowanych przez stowarzyszenie, na które już teraz z góry zapraszam (termin najbliższej podam jeszcze w październiku, po uzgodnieniu wszystkich szczegółów).

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, śmiało piszcie, postaram się odpowiedzieć na wszelkie wasze pytania odnośnie stowarzyszenia, czy sprzętu który posiadamy.

Pozdrawiam

Marcin "Litwin" Litwiniak, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Starej Elektroniki i Techniki - RETROKOMP