MDS 502

5 odpowiedzi [Ostatni post]
W klubie od: 21/01/2016
Reputacja: 0
User offline. Ostatnio 45 tygodni 2 dni temu.

Witam

Od 3 dni jestem posiadaczem magnetofonu Diora MDS 502 (oraz reszty wieży). Powoli doprowadzam sprzęt do stanu używalności i napotkałem następujące problemy z magnetofonem:

1. W lewej kieszeni podczas odtwarzania słuchać jakieś stukanie (niby nie przeszkadza w odsłuchu ale chyba jakaś zębatka przeskakuje a tak być nie powinno). Macie jakiś pomysł, która to zębatka i jak się do niej dostać?

2. W prawej kieszeni wsadziłem na miejsce rolkę dociskową (wypadła i wędrowała po obudowie), po włożeniu kasety i naciśnięciu przycisku PLAY odtwarzanie uruchamia się na około 2 sekundy. W MDS 442 powodem takiego zachowania był zerwany pasek licznika i hallotronu ale gdzieś wyczytałem, że w tym magnetofonie jest fotodioda, która za to odpowiada. Pytanie w którym miejscu szukać tej fotodiody? Pewnie nie obejdzie się bez odkręcenia mechanizmu albo przynajmniej przedniego panelu ale wolałbym zawęzić obszar poszukiwań.

Jak już się zabiorę do grzebania w sprzęcie wymienię wszystkie paski, żeby nie zafundować sobie za jakiś czas dodatkowej roboty Eye

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.