Diora MDS 502 - nie działa mechanizm jednej kieszeni

2 odpowiedzi [Ostatni post]
W klubie od: 07/05/2007
Reputacja: 86
User offline. Ostatnio 9 tygodni 4 dni temu.

Cześć,
Mam problem z MDS 502, mianowicie wymieniłem w tym niezbyt udanym, z tego co wyczytałem magnetofonie paski napędowe na nowe, zgodne wymiarowo ze starymi. Jedna kieszeń (2) od razu ruszyła, pierwsza też - po długim ślęczeniu, czyszczeniu styków itd.

Magnetofon już pięknie pracował, jednak wyłączyłem go, włączyłem i są typowe objawy usterki tego sprzętu - jedna kieszeń nie działa, t.j silnik się kręci, dopóki nie załączę jakiejś funkcji - czy to odtwarzanie, czy play, zaświeca się dioda sygnalizująca na wyświetlaczu wybranie funkcji, mijają 2-3 sekundy, słychać ciche "pyk" i sprzęt gaśnie, nawet nie podnosi głowic, dopiero wyłączenie wtyczki z sieci go resetuje, a potem problem znów powraca Sad.

Sprawdziłem zasilanie 5V, jest stabilne i poprawne. Styki od kieszeni poprawne. Jak palcem "pomogę" elektromagnesowi i wybiorę przyciskiem np. play, to podnosi głowice i odtwarzanie idzie, ale tylko przez te 3 sekundy - później znowu nic się nie dzieje.

Co jest grane? Procesor padł? Wiem, że te magnetofony są strasznie kapryśne i będzie ciężko, ale może ktoś miał podobny problem... 90 procent problemów z tym sprzętem to według for internetowych paski napędowe, tutaj są na pewno w porządku. Silniczki pracują aż miło.