Warto ratować te gramofony? Pomocy!

3 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 0
Punkty: 12
Posty: 2
W klubie od: 25/09/2017

Dzień dobry.

To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Nie jestem laikiem w temacie sprzętu audio, ale raczej tego współczesnego. O sprzęcie z ery analogowej mam niestety mniejsze pojęcie.

Traf chciał, że stałem się posiadaczem dwóch gramofonów Unitra Fonica. Są to modele G-417 Cyryl i GWS-123 Artur. Oba są uszkodzone, chociaż w różnym stopniu. O pierwszym z nich wyczytałem, że nie jest wart inwestowania w niego żadnych pieniędzy. Ciekawi mnie jak wygląda sytuacja z drugim modelem.

Mój egzemplarz GWS-123, z wizualnych uszkodzeń, ma ułamaną plastikową końcówkę ramienia i uszkodzoną igłę/końcówkę. Przez to nie jestem w stanie stwierdzić czy wydaje z siebie jakiekolwiek dźwięki.

Poproszę o wyrażenie Waszej opinii. Czy warto ratować któryś z wymienionych modeli? Czy to prawda że Cyryl nadaje się tylko do toczenia płyt?

Jako że te gramofony nie kosztowały mnie nic, jestem w stanie zainwestować trochę czasu i pieniędzy. Chciałbym móc używać gramofonu do słuchania płyt w domu, 1-2 godziny w tygodniu. Nie wymagam jakości odbioru najnowocześniejszych gramofonów, zadowoli mnie nawet niezbyt wyszukany dźwięk. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam forumowiczów.