ZRK M9108 - "ulepszenie"

35 odpowiedzi [Ostatni post]
W klubie od: 26/02/2018
Reputacja: 11
User online

Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem magnetofonu ZRK M9108 i chciałbym wycisnąć z niego trochę więcej ponieważ wiem że ma potencjał.
Mój budżet to 100zł.
Siedzi w nim aktualnie oryginalny silnik i zauważyłem że niestety zmienia prędkość, na początku jest zbyt wolny, potem przyspiesza i jest czasem za szybki.
Jaki silnik mogę tam dać?
Po drugie - siedzi w nim głowica MX METAL JAPAN - niby nie ma na niej ani śladu zużycia, ale zauważyłem że tak jakby zmienia skos podczas odtwarzania, z zbyt dużej ilości basu zamienia się w perfekcyjne odtwarzanie i tak w kółko, w czym leży problem?
Po trzecie - zauważyłem na nagranych kasetach że przerywają czasami kanały, raz lewy raz prawy, czy to problem z isostatem nagrywania (trzeszczy przy wciskaniu record) czy może z wtyczką in/out DIN? Powie mi ktoś jak rozmontować ten isostat jak i port DIN do czyszczenia?
Nie interesuje mnie na razie wymiana CNRS na Dolby oraz nie mam kaset serwisowych, raczej reguluje wszystko na słuch na kupionej kasecie z podkładem Gwiezdnych Wojen bo kto by nie wiedział jak to ma brzmieć Laughing out loud

Z góry dzięki za pomoc

Space9115 - uczeń trzeciej klasy gimnazjum, urodzony w roku 2003, fan wszelakiego sprzętu Unitra. Czasami dorabia jako informatyk.