Radio samochodowe z lat 90

15 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 2
Punkty: 142
Posty: 63
W klubie od: 14/03/2018

Cześć,
jednym z moich projektów, które są teraz przeze mnie realizowane jest odbudowa Poloneza Caro 1.5 GLE. Poldek jest z 94r. Założeniem projektu jest pozostawienie jak najwięcej z oryginału (wiadomo - nie wszystko się da) i delikatne poprawianie niedociągnięć fabryki. Został rozebrany do najmniejszej śrubki, zostanie złożony w większości na nowych częściach. Na pierwszy rzut oka ma wyglądać jak oryginał.

Jedną z modyfikacji ma być wygłuszenie zrobione od nowa w całym samochodzie. Jakiś wstępny plan już na to mam. Ale nie o tym. Rzeczą, która mnie zastanawia jest radio samochodowe. Gdy stałem się właścicielem tego samochodu to było tam wstawione współczesne radio Pioneer, które kłóciło mi się z klimatem lat 90. Głośniki pozostają oryginalne, takie z jakimi wyjechał z fabryki ale chciałbym zmienić to radio na coś z tamtych lat.

Biorąc pod uwagę tematykę forum można by pomyśleć, że pewnie to będzie któraś Unitra. Problem w tym, że lata 90 raczej nie kojarzą się już z Unitrami w samochodzie jako sprzęt grający. Safari, Skald czy Wiraż pasują do Poloneza ale do starszych typu Borewicz czy Akwarium albo Dużego Fiata czy Syreny.

Zastanawia mnie co wg Was było obiektem pożądania w kwestii ówczesnego "car audio". Chciałbym zamontować tam jakiegoś klasyka tamtych lat, który i wpisywałby się w klimat. Jakie są Wasze sugestie?