Jak się nazywają te kolumny?

4 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 0
Punkty: 7
Posty: 5
W klubie od: 08/12/2019

Dzień dobry,
chciałbym się przywitać z fanami Unitry. To mój premierowy post na forum. Zawędrowałem tu ze względu na fakt, iż odziedziczyłem dwa głośniki z logiem Unitra. Pamiętam, że kiedyś działały, aczkolwiek teraz nawet nie mam jak ich przetestować. Chciałbym chociaż wiedzieć jak nazywa się sprzęt, którego stałem się właścicielem. Bardzo bym chciał, aby te głośniki działały i tu myślę, że dobrym startem w całej przygodzie byłby wiedzieć, jak nazywa się model.

Najrozsądniej byłoby przeczytać naklejkę z tyłu, niestety została zerwana. Zamieszczam zdjęcia frontu, tyłu i końcówki kabla. Jest to para dwóch takich samych głośników (kolumn?). Nie jestem pewien, z jaką jednostką mam do czynienia. Ze względu, iż głośniki są dwa, to zakładam, że jeden jest prawy a drugi lewy. Równie dobrze mogą to być dwa basowe lub dwa centralne głośniki.

Zdziwiło mnie również, że kable są przymocowane na stałe i kończą się po prostu gołą miedzią. Już wiem, że można tak podłączać kolumny do wież. Chociaż tam zazwyczaj jeden kabel jest czerwony a kolejny czarny (to musi coś oznaczać). Tu natomiast oba są czarne.

Pomożecie?

Front
Kabel
Tył