Wzmacniacz WS 504B do napędzenia Tonsil Bolero 200

4 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 2
Punkty: 77
Posty: 30
W klubie od: 13/12/2019

Potrzebuję porady odnośnie czym napędzić kolumny Tonsil Bolero 200.

Po 6 dniach czytania na necie czym napędzić Bolero 200, jednogłośnie zwyciężył wzmacniacz Diora WS 504/704.

Sprzęt japoński z tego co wyczytałem, nie wydobywa głębi basu z Bolero, natomiast Diora ponoć z tymi kolumnami "świetnie się dogaduje" w tej materii.

Obecnie Bolero 200 są podpięte do Technics SA AX730, ten amplituner z poprzednimi Altusami 140 "robił co chciał" tzn dobrze kontrolował kolumny, bas był szybki i kontrolowany, średnie i góra oczywiście zdecydowanie za ostre i natarczywe, mocy wydawało się, że jest aż nadto ale bardziej to była chyba zasluga lepszej efektywność Altusów.

Ten sam amplituner przy Bolero 200 po prostu wymięka, brakuje mu wigoru, brakuje zdecydowanie "tchu", przy Altusach na 1/2 mocy było dynamicznie, konkretnie no i mega głośno natomiast przy Bolero 200 na 1/2 mocy nic się specjalnie nie dzieje, efekt jakby brakowało mocy, tzn Bolero słyną z wycofanego środka oraz góry ale bas powinien grzmieć (zwrotnice, zawieszenie membran OK) a co do natężenia głośności kolumn to na moje ucho jakby ze 3x ciszej niż przy Altusach.

Podpiąłem ten amplituner pod kolumny Technics SB-T200 i jest OK, dobrze je kontroluje, natomiast mam wrażenie, że Bolero 200 przerastają ten amplituner, przy Bolero Technics SA AX730 zwyczajnie nie wyrabia.

Tak, wiem, te kolumny zmieszane są z błotem, że nie grają, że nie mają góry i środka, w ogóle są pośmiewiskiem, że jedyna opcja to wyrzucić i zapomnieć.

Mnie natomiast pasuje ich charakter, nie jestem audiofilem, melomanem, nie mam kabli głośnikowych po 70 tys zł za 1 mb itp

Czy ktoś może miał podpięte właśnie Bolero 200 pod WS 504/704 i zechce się podzielić swoim doświadczeniem ???