Wywaliło zawieszenie GDNów - kondensatory ??

39 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 2
Punkty: 79
Posty: 31
W klubie od: 13/12/2019

Mam duży (chyba) problem z WS 504 B ale od początku....

Mam znienawidzone przez 99% użytkowników kolumn Tonsil Bolero 200.

Kolumny te grały cały czas pod ampli Technics SA AX730 o mocy ponoć aż 5x100W (wątpię), Bolero kilka razy otrzymało 3/4 " skali głośności" od technicsa, fajnie grały niskim basem, ale jak to Bolero- średnica wycofana ale znośnie, góra również stłumiona, katuję moją ulubiną płytkę CD i zawsze było wszystko OK nawet przy głośnym słuchaniu.

Kupiłem WS 504B, podłączyłem CD 504, wrzuciłem moją płytkę (BEZ KOREKTORA) i pierwsze spostrzeżenie - Bolero gra zdecydowanie ciszej niż Technics (nawet żona stwierdziła że gra ciszej i inaczej ale za to wyraźniejsze średnie tony i góra, natomiast duuuuużo słabszy bas no i dużo ciszej WS 504 gra od Technicsa) długo się nie zastanawiając, podkręciłem gałkę z godziny 10 na godzinę 12 (połowa skali) no i wtedy z otworów bass-reflex najpierw lewa kolumna zaczęła nagle "furkotać", przykładam ucho - słyszę, ze właśnie przestały istnieć zawieszenie chyba nawet 2 GDNów (ukryte są w środku obudowy), z tej kolumny bas zniknął całkowicie, po chwili prawa kolumna to samo no i wielki wqurf i złość.

Teraz zagwozdka co spowodowało taki efekt ? Rozumiem, że mógł to być zbieg okoliczności gdyby padło zawieszenie w 1 GDNie ale żeby w 2 kolumnach praktycznie na raz ?

czy może to być efekt suchych kondensatorów w WS 504 B ???

Jestem laikiem, czy jakoś sam mogę zdiagnozować czy kondensatory są do wymiany ? Wzmacniacz nie ma śladów rozkręcania więc spodziewam się, że kondensatory suche (?)

Ile może kosztować wymiana i robocizna wszystkich kondków w WS 504 B ??