UNITRA MDS 417/418/432 Przeciąga - zwalnia

50 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 4
Punkty: 275
Posty: 140
W klubie od: 31/08/2015

Witajcie.
Potrzebuje pomocy z moim MDS 417. Objaw jest taki, że magnetofon nie równo odtwarza kasety i nawet potrafi zadziałać auto-stop w 3/4 kasety, choć nie zawsze, ponieważ magnetofon potrafi odtworzyć całą kasetę poprawnie (testowałem na 2ch różnych kasetach).

Co zrobiłem:
Na początku wymieniłem paski choć nie wszystkie (poza napędowym bo ciężko się go wymienia), również wymieniłem rolkę dociskową i koło, które jeśli można tak nazwać służy do przeniesienia napędu z wałka. Koła przewija i dowijania również, ale to nie ma wpływu na odtwarzanie.
Po tych zabiegach magnetofon ożył, ale niestety nie równo odtwarza (ma spowolnienia). Pomyślałem ok może jednak pasek napędowy się ślizga i wymieniałem go na nowy i dalej to samo.
Przesmarowałem jeszcze mechanizm i spróbowałem pokręcić śrubą? pod kołem zamachowym do kasowania luzu i nic. Wymieniłem jeszcze raz cały komplet kół i rolkę na nowy i to samo. W końcu zauważyłem, ( ciężko jest to opisać słowami dlatego filmik wrzucam), że pomimo obracania się cały czas wałka to koło od przeniesienia napędu się zatrzymuje (dodam, że je wymieniałem dwukrotnie na fabrycznie nowe. Wyczyściłem jeszcze raz izopropanolem białą tulejkę, która jest na wałku napędowym i pracuje również z kołem do przeniesienia napędu i dalej to samo.
Powiem tak lubię sam rozwiązywać problemy, ale nie ma cierpliwości do mechaniki i potrzebuje pomocy - Czy ktoś z Was ma może pomysł o co tu biega?
Dzięki z góry.

FILMIK UNITRA DIORA MDS 417

Uczmy się szanować naszą kulturę. -==STOP DEWASTACJI==-