Estradowe kolumny Tonsilu

1 odpowiedź [Ostatni post]
W klubie od: 24/09/2008
Reputacja: 0
User offline. Ostatnio 8 lat 52 tygodnie temu.

Estradowe kolumny Tonsilu

"Odkryłem" ostatnio w garażu tzw. doły z zestawu nagłośnieniowego Tonsilu.Niestety nie wiem jak były oznaczone fabrycznie te kolumny(żadna tabliczka się nie zachowała).Jeden zestaw składał się z paczki subniskotonowej (opcjonalnie), w tzw. odwrotce, dużej niskośredniotonowej dwugłośnikowej paczki, w których użyto głośników o średnicy ok.30 cm, paczki średniotonowej typu usta mariana z głośnikiem o dość nietypowej konstrukcji (głośnik się nie zachował)prawdopodopodobnie górny środek(przod obudowy profilowany z laminatu epoksydowego co by pasował do glośnika),oraz paczuszki wysokotonowej z czterema głośnikami typu GDWT.Podział częstotliwości jest mój -tak się domyślam z tego co pamiętam i z wyglądu obudów.
Wiem także ,że cały ten zestaw został złożony lub zbudowany od podstaw
na zamówienie dla ZPC Opoczno(zakład płytek ceramicznych) w latach 80-tych,prawdopodobnie we Wrześni.Oryginalnie pracowała z nim końcówka typu PST 2x200 W .Grał na nim w Spale np. zespół Żuki.
Mnie w spadku uchowały się dwa doły i brezentowe pokrowce na całe dwa rozstawione zestawy.
Dołączam "odręczny" rysunek i zdjęcie paczek- jeśli się da-, jako pomoc w wyobrażeniu sobie zestawu. Z tego co pamiętam grało to zadziwiająco dobrze i skutecznie, w sensie sprawności "przerabiania" prądu na ciśnienie akustyczne mając do dyspozycji tylko 200 watów.
Ale być może to tylko wspomnienia z młodości.
Jeśli ktoś wie co to było i ma jakieś bliższe informacje -chętnie poczytam.
Druga strona medalu jest taka :coś muszę z nimi zrobić, a ze względów sentymentalnych nie potrafię ich po prostu rozebrać i wykorzystać jakoś,
w sumie bardzo dobrą sezonowaną sklejkę. Niestety garaż MUSZĘ opróżnić i to już w dającej się przewidzieć przyszłości. Jeśli ktoś byłby zainteresowany(i z własnym transportem-pocztą ich nie wyśle) proszę o kontakt, chętnie oddam je w dobre ręce za symboliczną kwotę czyli na przysłowiowa flaszke na otarcie łez po rozstaniu.

Jeszcze mała poprawka ,ponieważ nie wynika to dostatacznie jasno-posiadam tylko same doły,a rysunek przedstawia cały zestaw dla orientacji.Być może ktoś na czymś podobnym pracował.MMR

Kolumny estradowe