Tośka 303 - problem z połączeniem komputera

20 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 0
Punkty: 14
Posty: 3
W klubie od: 07/02/2009

Witam!

Na wstępie chciałbym przeprosić, jeżeli temat taki był już poruszany w przeszłości, ale przeglądałem forum, i niestety nie znalazłem użytkownika z podobnym problemem.

Jakiś czas temu znalazłem u Siebie Tosce 303, wraz z magnetofonem i kasieciakiem (oprócz tego dwie kolumny ZgC-40-8-580). Całość gra fantastycznie - ale tylko kiedy chce posłuchać Radio bądź posłuchać czegoś z kasety. Chocki-klocki zaczynają się kiedy chciałem podłączyć Tośkę pod komputer. Zaopatrzyłem się w kabel mini-jack --> DIN, i uradowany podłączyłem Amplituner na wyjściu "Magnetofon". Efekt był zupełnie mizerny, głośność, mimo ustawionego pokrętła na fulla, oraz podkręceniu wszystkiego na maksa w zakładce karty dźwiękowej. Tośka grała, ale nie było to nawet 1/10 jej możliwości w stosunku do radia czy też do muzyki puszczanej z kasety. Nieco głośniej Tosca grała pod wejściem "Gramofon". Stąd moje pytania:

- Kabel mini-jack -> DIN kupiłem w sklepie elektronicznym za parę złotych (bodajże 6). Czy może mieć to aż tak duży wpływ ?
- Kolega doradzał mi żebym pokombinował z "chinchami"{ - czyli podłączył kabel mini-jack -> chinche, z komputera pod magnetofon, i dopiero z niego na amplituner. Zrobiłem tak, ale dźwięk w ogóle nie płynął z głośników. Podłączyłem chinche pod wejście zarówno input jak i output ( Z tym że nie przekładałem ich na przemian, tzn nie zamieniałem L z R na odwrót). Wcisnąłem także klawisz "PLAY", ale nie za wiele to pomogło.
- Muzyka która płynie z głośników po podłączenia kabla mini-jack -> DIN pod wejście czy to gramofonowe czy magnetofonowe jest wyrazista, ale tylko w przypadku mocnego brzmienia gitarowego. Odnoszę wrażenie że wokalu praktycznie nie słychać.
- Zastanawiałem się, czy może nie trzeba podłączyć kabla mini-jack-> DIN z komputera na magnetofon, a dopiero z niego dać chinchami na wejście Gramofonowe bądź Magnetofonowe. Niestety tego wariantu nie sprawdziłem bo nie mam kabla chinche->DINy- Może potrzebny jest specjalny program do wzmocnienia sygnału z komputera na amplituner ?
- Mam kartę dźwiękową AC'97 - zintegrowaną na płycie głównej (Z tym że płyta jest Gigabyte, więc chyba nie jest aż taka zła ?)

Nie mam więcej pomysłów, niestety nigdy nie miałem zacięcia do elektroniki (a teraz by się przydało), przez co nie za bardzo wiem co mogę zrobić żeby wykorzystać jak najlepiej ten sprzęt Smiling

Zrobiłem kilka zdjęć mojego sprzętu, może pomogą trochę:

http://img291.imageshack.us/my.php?image=dsc00369pg6.jpg
http://img201.imageshack.us/my.php?image=dsc00372ap3.jpg

Będe bardzo wdzięczny za każdą okazaną mi pomoc Eye

Nie znam czegoś takiego jak Tośka. Albo poprawisz dziś wszystkie tego typu błędy albo zerujemy konto lub usuwam temat. Czekam do 20 kolego Smiling
Borek