ZRK/ZWM Lubartów M-531S FM

M-531 S FM - Jest to prototyp radiomagnetofonu stworzony na bazie magnetofonu M-531 produkowanego w Lubartowie. Prototypy zostały wytworzone przez stronę Czechosłowacką (Tesla) i przywiezione do Lubartowa. Radiomagnetofon nie został wdrożony do produkcji seryjnej.

Według dokumentacji głowica w.cz. mogła być wykonana w dwóch wersjach - CCIR i OIRT. Na oddzielnych płytkach zrealizowane zostały: głowica w.cz., tor p.cz. wraz z dekoderem stereo oraz moduły DNL. Dołożono szereg przełączników (mono/stereo, DNL, radio/magnetofon) oraz prosty wskaźnik wysterowania/przesterowania - dioda LED. Rozszerzenie M531 o radio nie wymagało wielu przeróbek, wszystkie płytki bardzo ładnie mieszczą się w obudowie z wyjątkiem płytki głowicy - utrudniony dostęp podczas strojenia.

Zobacz też:

  • M-531 S (produkowany przez ZRK i ZWM Lubartów), z wbudowanym wzmacniaczem 2×7W, z braku miejsca nie posiadał wyboru rodzaju taśmy, ani układu DNL.
  • M-535 S zubożona o licznik taśmy wersja M-531 S
  • M-532 SD (produkowany przez ZRK i ZWM Lubartów), typu deck (bez wzmacniacza) z przełącznikiem wyboru rodzaju taśmy Fe2O3 lub CrO2, oraz układu DNL.

Ostatnio edytowano: 12/03/2020 - 21:28