WSI Odnowa Białystok "Samba"

Radioodbiornik stacjonarny montowany podszafkowo na specjalnych szynach. Produkowany przez spółdzielnie inwalidów w Białymstoku w latach 1987-1990.

Konstrukcja jest diametralnie inna od wszystkich produkowanych w tamtym okresie odbiorników. Opracowany prawdopodobnie na zamówienia hoteli pracowniczych i ośrodków wypoczynkowych.

Radioodbiornik oparty o strojenie warikapowe dla sekcji UKF na trzech programatorach i na stałe warszawa 1 na ostatnim programatorze.Regulacja głośności też nietypowo wykonana na trzech klawiszach o regulacji skokowej, pod każdym klawiszem jest potencjometr do ustawienia żądanej. Całość zamknięta w polistyrenowej obudowie w kolorze białym.dokładnej liczby wyprodukowanych egzemplarzy trudno oszacować.

W ramach uzupełnienia informacji o produkcie dodaję co następuje:
1. Jestem autorem projektu wzorniczego tego odbiornika.
2. W mojej pamięci pozostało, że odbiornik był projektowany dla Zakładów UNITRA ZATRA w Skierniewicach, które szukały produktu rynkowego dla poprawy swojej kondycji. Prawie zapomniałem, że produkt został przekazany do produkcji WSI OdNowa w Białymstoku.
3. W projekcie przewidziany był zegar/minutnik/budzik umieszczony po lewej stronie.
4. Odbiornik był pomyślany jako kuchenny lub hotelowy montowany pionowo na ścianie lub poziomo pod szafkami kuchennymi.
5. Przyciski o nietypowo dużej powierzchni zastosowano po to by można było sterować odbiornikiem nie tylko czubkiem palca ale i łokciem gdy dłoń jest mokra.
6. "Samba" była produkowana w kolorze białym i brązowym.

Pozwolę sobie o uzupełnienie powyższej informacji o "Sambie" zdjęciem przedstawiającym projektowane trzy wersje, wraz z ich "ojcem", Panem Grzegorzem Strzelewiczem. Zdjęcie podochodzi ze strony Pani Olgi Łabędź - "UNITRA – Zjednoczenie ponad podziałami"

Ostatnio edytowano: 05/03/2021 - 08:59