P A R A M E T R Y --- czyli czy były nowoczesne czy nie.

52 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 1
Punkty: 44
Posty: 18
W klubie od: 05/03/2008

Witajcie
Tak mi do głowy przyszło żeby podsumować, czy sprzęt z lat 80tych Unitry był dobrej słabej czy bardzo dobrej jakości jeśli chodzi o parametry techniczne i odsłuchowe. Jak to oceniacie dziś?

Miałem kilka sprzętów Unitry, zaczynając od Amatora2 kończąc na Tosca. Dziś oceniając schematy i parametry uważam, że był to sprzęt na wysokim poziomie, ambitny, sprawdzony i uwaga.... nowoczesny do dziś jeśli chodzi np o wzmacniacze! czemu?
Otóż każdy kto interesował się elektroniką dłubał jakiś wzmacniacz albo naprawiał sprzęta z tamtej epoki wie jak wyglądają schematy wzmacniaczy... są niemalże identyczne, oparte na schemacie podstawowym z lat 70tych czyli końcówka przeciwsobna ze wzmacniaczem różnicowym na wejściu. Jak do tej pory jest to schemat obowiązujący (poza scalonymi odmianami ) i nie zmienił się zasadniczo. Zniekształcenia minimalne jakie można było uzyskać z tego układu to 0.1-0.2% i bez względu na firmę czy to Technics czy Yamaha mniejsze nigdy nie będą i nie były. Oczywiście nie mówię tu o wynalazkach audiofilskich bo to zupełnie inny temat.
K