ZG 25C 25W 4 ohm rok 197? Początek renowacji

24 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 0
Punkty: 14
Posty: 9
W klubie od: 25/12/2015

Witajcie!
Jestem nowym użytkownikiem na forum.

Na początek trochę mojej historii.

Unitra była w moim domu obecna od wielu lat. Cześć mojego wczesnego dzieciństwa to radio na starej Tosce i gramofon Adam.

W gimnazjum dostałem od znajomego Rodziców Elizabeth HiFi + ZG25C bo chciał wyrzucić.

Na nieszczęście były zepsute zawieszenia górne więc przystąpiłem do "naprawy". Wyjąłem stare GDN 16/15 i zastąpiłem jakimś gównem z chin i dwa z telewizora. A żeby "głośniej grały" wyprowadziłem każdy głośnik pod osobny kanał.

Ładnie pięknie ale i tak nie zadowalało mnie to głośnością i problem żeby to przenieść na zewnątrz więc sprzęt szybko wylądował na strychu.

Na szczęście jak na gimnazjalistę byłem bardzo rozsądny i "zmodyfikowałem" jedną kolumnę przez co wiem jak odtworzyć drugą. A z czego jestem najbardziej dumny to to że głośniki GDN 16/15 oraz zwrotnica leża w nienaruszonym stanie (foto).
Całą modyfikację również przeprowadziłem nieinwazyjnie. Jedynie wywaliłem tylną ścianę jednak bez problemu można ją z powrotem wkleić co tez uczynię.

Zestaw Głośnikowy jest w bardzo dobrym stanie dlatego kiedy dorosłem i przez jakiś czas będę na przymusowym zwolnieniu postanowiłem się nim zająć.

Chcę przeprowadzić to w taki sposób żeby był zbliżony do oryginału.

Teram moje kilka pytań na początek.

Wiem że te kolumny powinny mieć GDN 16/12 8 ohm a moje mają GDN 16/15 8 ohm. Co mam zrobić regenerować te czy zmienić na oryginalne 16/12?

Prawdopodobnie nigdy nie były zmieniane bo jak kiedyś zdjąłem maskownice to się załamałem jak wypadły całe zawieszenia.

Głośniki są w dobrym stanie tylko trzeba wstawić zawieszenia górne.

Co do zawieszeń jeśli te mam robić. wklejać na butapren czy jakiś inny klej? Oczywiście kupię piankowe nie żadne chińskie gumowe zawieszenia.

Kolejnym moim krokiem będzie renowacja Elizabeth HIFi
Tym już nie będę się zajmował bo boję się że coś uszkodzę. Mam w pobliżu magika który przestraja i naprawia nawet przedwojenne radia.

GDN 16/15 GDWK9/40 zdjęcie
GDN 16/15 GDWK9/40 zdjęcie
ZG25C zdjęcie
ZG25C zdjęcie
ZG25C zdjęcie
ZG25C zdjęcie