M9108 - problemy z oryginalnością

7 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Zasłużony dla klubu
Punkty: 229
Posty: 130
W klubie od: 03/09/2007

Witam wszystkich. Jestem nowy więc krótko się przedstawię. Sprzętem Unitry interesuję się od niedawna. Nie jestem kolekcjonerem, mam dwa magnetofony M9108 w idealnym stanie, obu używam i bardzo o nie dbam. Napisałem narazie jednego arta o wskaźnikach U-60 B i P-35 gu w dziale Pozostałe. Planuję arta o M9108 (grafitowym, o czarnym już jest i może rozbuduję) po rozwiązaniu problemu poruszonego w tym temacie.

A więc, widziałem już pięć różnych wersji magnetofonu M9108 i nie wiem, która jest oryginalna bądź nowsza/starsza. Przypuszczam, że Unitra wypuściła kilka wersji tego magnetofonu i są nowsze oraz starsze. Podam co w nich zauważyłem odmienne od pierwowzoru:

- w pierwszym rzucały się w oczy wskaźniki z pomarańczowymi skalami a nie srebrnymi jakie uważam za pierwowzór bo się najczęściej powtarzają,
- w drugim szybka kieszeni kasety ma namalowaną skalę a nie jest całkiem czysta jak w większości przypadków,
- w trzecim (tą wersję posiadam) śrubki od kieszeni kasety są złotawe a nie czarne jakie widziałem najczęściej,
- w czwartym (tą wersję również posiadam) z tyłu są nie tylko cztery chinche ale również gniazdo din i w środku jest tak jakby więcej elektroniki w porównaniu z drugim którego posiadam (gniazdo din na pewno tak nie zwiększa ilości elementów, jest po prostu zrównoleglone z chinchami),
- w piątym (na Allegro) już fenomen, zamiast przełącznika pomiędzy Normal a Cr, są dwa przyciski Fe i Cr jak w następcy M9109.

Pierwsze trzy uważam za stuningowane lub z wymienionymi częściami od innych magnetofonów. Ostatnie dwa są według mnie swoimi następcami pod jedną nazwą M9108. Co o tym myślicie?