Magnetofony szpulowe

69 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 3
Punkty: 272
Posty: 120
W klubie od: 25/11/2007

Myślę, że taki wątek się przyda do ogólnego pisania o magnetofonach szpulowych Unitry. Temat szczególnie mnie interesuje ;)

Na początek taka sprawa. Posiadam Damę Pik i zastanawiam się poważnie nad kupnem Arii. Przeglądałem w tym celu pewien serwis aukcyjny i inne dostępne źródła, także oczywiście Unitra Klub. Z tej strony dowiedziałem się o istnieniu dwóch wersji: M-2407S i M-2408SD. Jednak znalazłem też w innym miejscu Arię o oznaczeniu MDS-2412. Czy ktoś wie co to za wersja i skąd się wzięła? Myslałem, że może eksportowa, ale polskie napisy na obudownie raczej o tym nie świadczą.

Druga sprawa to już kwestia wizualiów. Widuję Arie różniące się pewnym szczegółem, mianowicie rodzajem przełącznika kanałów. Jest to albo suwak podobny do tych dwóch obok z lewej (poziomu zapisu), albo też przyciski takie, jak z drugiej strony tych suwaków (do wyboru źródła). Czy ktoś wie może skąd się ta różnica wzięła i czy w związku z tym są jeszcze jakieś różnice pomiędzy Ariami z poszczególnymi rodzajami tych przełączników kanałów?