Zwrotnice do Maestro 70 – jak wykorzystać?

10 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 4
Punkty: 452
Posty: 176
W klubie od: 22/03/2009

Witam Kolegów. Mam zwrotnice do Tonsil Maestro 70 (na zdjęciach) i szukam pomysłu na najsensowniejsze ich wykorzystanie. Chodzą mi po głowie dwie opcje, ale i wątpliwości z nimi związane. Dlatego potrzebuję Waszych sugestii.
1. Odwzorowanie kolumienek oryginalnych (no, z ewentualnymi sensownymi modyfikacjami).
- mam pewne zdolności stolarskie, podstawowe narzędzia i materiał też się znajdzie, poza tym taka robota to dla mnie przyjemność; nie mam niestety dokładnych wymiarów (wszystkich, w tym frezów, miejsca mocowania basreflexu i wymiary tego tunelu, itp.); może ktoś z Was posiada takie dane lub zdjąłby je dla mnie ze swojego zestawu?
- dość drogie głośniki wysokotonowe (podobno najmocniejsza strona tych kolumn, jaka jest Wasza opinia?); iść ściśle w oryginał czy macie jakieś sugestie zmian co do przetworników (dotyczy też GDNów)?
- podobnie, co do kwestii modyfikacji zwrotnic, ruszać (jeśli tak, to co), czy nie ruszać?
- jakieś inne propozycje do uwzględnienia przy budowie takich kolumn?
2. Budowa kolumn na bazie tych zwrotnic, ale nie trzymając się oryginalnego projektu.
- może ktoś z was spotkał się z taką realizacją lub sam ją przeprowadził?
- samodzielnie w tę opcję nie wejdę (nie potrafię obliczyć tych wszystkich potrzebnych parametrów obudowy, itd., nie posługuję się programami do tego przeznaczonymi).

Może macie jakieś inne pomysły na te zwrotnice? Generalnie ma to być dla mnie pewien poligon doświadczalny, przyjemność z budowy/odtworzenia kolumn. Granicą dla fantazji jest sensowny stosunek jakości dźwięku do wartości zakupionych elementów ;) Pozdrawiam!

IMG_20200312_170829.jpg
IMG_20200312_170840.jpg
IMG_20200312_170858.jpg