Diora AWS-3071 problemy przy regulacji głośności

16 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 0
Punkty: 7
Posty: 2
W klubie od: 30/11/2020

Witam,

Wszedłem w posiadanie powyższego wzmacniacza i niestety napotkałem na problem przy regulacji głośności. Co do zasady, wzmacniacz DZIAŁA, ale nie do końca tak, jak powinien.

Problem w przypadku kanału lewego sprowadza się do trzasków przy regulacji głośności, natomiast na prawym dodatkowo przy niektórych poziomach głośności dźwięk całkowicie zanika. Dodatkowo, poniżej pewnego poziomu głośności, dźwięku zupełnie nie ma (pojawia się dopiero przy stosunkowo dużej głośności). Z tego co zauważyłem, różnica w jakości i głośności dźwięku, pojawia się nawet przy zbliżeniu ręki do pokrętła (jakieś przebicie?, pojemność?).

Przeszukiwałem w odpowiedzi na to pytanie kilka forów, niestety zazwyczaj odpowiedzi sprowadzały się do ogólnikowego 'sprawdzenia po kolei wszystkich elementów', natomiast brak był informacji odnośnie konkretnego schematu postępowania. Ponieważ nie mogłem znaleźć schematów do tego konkretnego modelu (martwe linki, skasowane tematy), dowiedziałem się że można posłużyć się schematami do modelu AWS-303, lub AWS-307.

Czy problem jest szerzej znany? Większość tematów w tym zakresie pochodzi z lat 2007-2010, może od tego czasu pojawiły się jakieś rozwiązania tego problemu.

Za każdą wskazówkę, z góry dziękuję!