AT9100 problem z prawym kanalem.

5 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 3
Punkty: 242
Posty: 104
W klubie od: 04/08/2018

Witam, dawno mnie tu nie było, a jak nie byo to znaczy że nie potrzebowalem pomocy :D .

Mam problem z koncówką mocy w AT9100 a dokładnie z prawym kanałem. Problem polega na tym, że z glośnika mimo ściszonej głośnosci wydobywa sie taki jakby przydźwięk sieciowy buczenie i to BARDZO GŁOŚNE.

Na poaczątku to co sprawdziłem to końcówki mocy. W tym danym modelu już ktoś wcześniej grzebał i jak mi wiadomo nie rozwiązal problemu. W lewym kanale są dane końcówki 2N6488 i 2N691, BD139 i BD 140 orginalne. W prawym kanale BD911 i BD912 (zamienniki 2N-ów) no i powymieniane tranzystory sterujące BD140 BD139. Wylutowalem wszyskie tranzystory mocy i sterujące z lewego kanału okazały sie sprawne. Ale że ja lubie pokazy sztucznych ogni (jeśli można tak to nazwać) dla świętego spokoju zamienilem je stronami czyli wszyskie 2N-y i orginalne BD dałem na lewy kanł, a BD-ki na prawy kanał. Prawy kanał z BD-kami zagrał, lewy nadal mocne buczenie. Sprawdziłem jeszcze przed wzmacniacz zmieniąc sygnal z lewego na prawy to samo co wynika że problem jest w końcówce mocy. Sprawdzilem napięcia na kondensatorze filtujacym jest -36V i +36V, napięcia mierzone względem masy. Później z ciekawości przyłożyłem sonde z miernika do wyjśćia + głośnika i ujrzalem napiecie +26V, w prawym bliska 0.

I moje pytanie brzmi następująco, czy ma ktoś może schemat caly amplitunera AT9100 (na internetach jest głównie lewy a prawy jest narysowany jako blok) ? Lub wie może ktoś gdzie szukac problemu?

Pozdrawiam Bartosz :D