kamery TP-K 16

3 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 1
Punkty: 28
Posty: 10
W klubie od: 25/12/2022

Chciałbym poruszyć temat kamer TP-K 16.

kamery TP-K 16 są produkcji Warszawskich zakładów Unitra WZT , jednak mogę wam opowiedzieć dość dużo o kamerach bo sam posiadam 2 sztuki kamer.
kamery TP-K zaczęto produkować w latach 60 była to kamera TP-0021K.
Kamerę na dzisiejszy temat zaczęto produkować około 1972 i zakończono pod koniec lat 70,jeśli ktoś posiada kamerę TP-K niech uważa podczas załączania,bo jeśli kamera ma spalone żarzenie może z telewizora zrobić lampkę nocną tak niestety było.

Z tyłu kamera posiada dwa wejścia BNC i gniazdo DIN opisane WGS oraz dwie dziurki opisane PR WID oraz OGN jak przeczytałem z posiadanej instrukcji to są dziurki na regulacje kamery do których wkręca się wkrętak, włącznik i żarówka z dołu jest gwint 3/8 na statyw dla kamery.
Posiadam wersje 1 i 2.

Wersja 1 ma biały znaczek Unitra WZT,wiele części zagranicznych,do tego srebrną obudowę przednią ,na wejściu BNC jest napisane VHF.

Wersja 2 ma czarno biały napis Unitra,większość części Polskich, całą biała obudowę
, na wejściu BNC jest napisane OTV.

Zestaw takiej kamery składa się z kabla BNC , obiektywu Carl Zeiss , kamery , instrukcji , części zamiennych.

Jak stworzyć zestaw telewizyjny dedykowany na lata 70

najpierw trzeba kupić kamerę TP-K16,następnie trzeba kupić magnetovid proponuje magnetovid MTV 10 polskiej produkcji połączyć to z kamerą kablem din,w następności telewizor studyjny np MTU 313 telewizor polskich zakładów WZT kamerę z telewizorem można połączyć wejściem BNC

mam w posiadaniu instrukcje która jest nie dokładna bo są tam dziwne sformułowania zdań i dopisane słowa których ktoś na maszynie nie dopisał

jedno ze zdań brzmi
- kamera służy do monitorowania chorych i do kontrolowania dzieci w żłobkach i przedszkolach

widać że się bardzo śpieszyli to przecież pierwsze instrukcje tej kamery bo instrukcja pochodzi z 1972

dziękuję za uwagę

kamera_7.jpg