Kącik entuzjastów mikrofonów Tonsil

23 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 1
Punkty: 42
Posty: 17
W klubie od: 29/05/2009

Witam,
Oto doskonałe miejsce do dzielenia się wszelkimi informacjami na temat mikrofonów Tonsil.
Od niedawna kolekcjonuję przede wszystkim mikrofony profesjonalne i półprofesjonalne Tonsil (choć amatorskim mikrofonem nie pogardzę, jak dostanę ;) ). Najbardziej interesują mnie mikrofony pojemnościowe.
Mikrofonami Tonsil o bardzo dobrych parametrach niejednokrotnie wspieram się przy realizacji nagrań (hobbystycznie).
Zamieszczam spis mojej kolekcji (każdy element 1 lub więcej sztuk):

Mikrofony dynamiczne:

- MDU-39
- MDO-23
- MDO VIII 686
- Md-268
- MDU-25
- MDO IX


Mikrofony pojemnościowe:

- MCU-53
- MCO-52
- Mc-358 (wersja czarna)
- Mc-383
- Me-092
- Me-063

Spis będę od czasu do czasu uzupełniał :)

Interesuje mnie także osprzęt do mikrofonów Tonsil (uchwyty, osłony przeciwwietrzne, statywy, transformatory mikrofonowe, itp.). Niedawno udało mi się zdobyć w fabrycznym stanie statyw, oceniając wizualnie, pochodzi z lat 70-tych (ewentualnie początku 80-tych). Niestety nie wiem, jaki to model. Ma charakterystyczną, masywną, rozkręcaną, trójnożną podstawę. Noga statywu, jak i podstawa, są czarne, natomiast wysuwany z nogi element oraz ramię są srebrne, chromowane. Ramię ma przykręcany ciężarek - przeciwwagę. Może wie ktoś, co to za model? Za jakiś czas postaram się zamieścić zdjęcie.

Jeśli ktoś planowałby sprzedaż mikrofonu pojemnościowego spoza mojej listy (albo znał źródło sprzedaży) lub ciekawego osprzętu mikrofonowego Tonsil, proszę o kontakt :)

Poszukuję długiej osłony przeciwwietrznej OW-15 na wybitnie jednokierunkowy mikrofon Mc-358. Mikrofon ma długość ponad pół metra, szczeliny boczne są utworzone na dużej długości, także klasyczne osłony od klasycznych mikrofonów reporterskich nie wystarczają. Za pomoc będę wdzięczny (oferta z internetowego sklepu Tonsil jest nieaktualna niestety, po za tym brzydka cena :P ).
Pozdrawiam!