Eltra RMS-401 "Hania"

Eltra RMS-401 "Hania"

Radiomagnetofon z końca XX wieku (pierwsze wzmianki prasowe o modelu pochodzą z 1986 roku). Zasilanie bateryjno - sieciowe. Zakresy fal: Długie, Średnie, Krótkie, Ultrakrótkie. Wyjścia na słuchawki i głośniki. Moc 2x1W. Licznik taśmy. Przełącznik rodzaju taśmy Fe, Cr, Fe-Cr. Dwa mikrofony, chociaż na rynek trafiały egzemplarze z jednym mikrofonem (drugi był tylko atrapą). Regulacja barwy dźwięku.

Były produkowane również odbiorniki dwuzakresowe. Mechanika- późna modyfikacja MK-232. Ceniona głownie za wysoką czułość i selektywność na zakresie UKF, również po przestrojeniu.
W końcowym okresie funkcjonowania Eltry, nawiązano współpracę z firmą Sankei. Jako efekt tej kooperacji powstała m.in wersja jamnika dwu-kieszeniowego, zestaw midi z gramofonem pół-automatycznym (tak naprawdę chyba w całości sprowadzane urządzenia), oraz zrobiono re-edycję Hani.

Poza zmianą wystroju (np. kieszeń magnetofonu w całości z dymionego tworzywa), zmieniono mechanizm magnetofonu (auto-stop także przy przewijaniu, wyższa kultura pracy). Sam mechanizm pochodził chyba w całości od kooperanta. Zrezygnowano z wyboru rodzaju taśm oraz licznika. Hania w nowszej wersji straciła nieco na jakości brzmienia (pasmo 125-8000 Hz), moc wyjściowa na poziomie 0,75 W na kanał.

foto: Oldradio

Ostatnio edytowano: 23/06/2022 - 22:03