Kupione okazyjnie sprzęty z cenami

97 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 7
Punkty: 7187
Posty: 3394
W klubie od: 06/01/2017

Załozyłem ten temat, ponieważ słyszymy o cenach windowanych przez zainteresowane tym firmy handlujące. Jest już temat z okazyjnymi cenami na portalach, ja przez ten temat chciałbym "pokazać" po ile naprawdę da się kupić sprzęt w dobrej cenie.
Zainspirował mnie do tego mój dzisiejszy zakup:
kolumny ZGZ25H5 - za 80 zł
radio merkury za 190 zł
Kolumny nigdy nie miały zdejmowanych maskownic, obudowy stan perfekt, niewielkie otarcia schodzące po potarciu suchym palcem. Kabel nigdzie nie zagięty ani przetarty, wtyk nigdy nie odkręcany. Oczywiście klasyka gatunku - zawias górny do wymiany, ale to sam już umiem zrobić :).
Amplituner 100% oryginał, wtyki z tyłu wygladają tak jakby ktos podłaczył zestaw 40 lat temu i nigdy go juz nie ruszał - z tyłu stan fabryczny. Zadnych rysek na obudowie i rysek - stan perfekt plus. Radio nie grzebane i nie przestrojone, po właczeniu wszystkie żarówki świecą i wskaźniki i sensory działają bez zarzutu. Lekkie zabrudzenia palcami na panelu, do zmycia mydłem, bez rysek, lekko zrudziałe brzegi 2 gałek - tempus non penis non stabat :(.
Sprzęt kupiłem od brata zmarłego melomana, jest jeszcze do tego Fryderyk i setki płyt winylowych, ale jego bratanica jest na wychowawczym i chce sobie ich posłuchać. Jak skończy obiecała mi pierwokup fryderyka :).
Owszem trafiła się okazja, chciąż na taką nie wyglądała ( merkury z kolumnami był za 450 zł ) i chciałem tylko kupić kolumny, ponieważ..... sprzedający nie umiał zdjąć maskownic kiedy go prosiłem o zdjęcia głośników, więc dla świętego spokoju podał cenę za same kolumny 80 zł. Po miłej rozmowie chciał się jednak pozbyć także merkurego - stanęło na 280 zł, ale miałem tylko 270 zł gotówką i ... za tyle kupiłem całość.
Moim zdaniem da się jeszcze kupić w rozsądnych cenach dobry sprzet w perfekcyjnym stanie.
Smutne tylko jest to, że pewnie po nas też nasze wychuchane sprzety też może ktoś kiedys z rodziny sprzeda w .... okazyjnie niskich cenach. No ale to mniej ważne a teraz chwilo trwaj :).

Ps. merkury został w bagażniku, poniewaz bałem się reakcji żony jak zobaczy kupionego znowu merkurego :) .

merkury bez skazy zdjęcie
pierwszy zdjąłem maskownice po 40 latach zdjęcie
ZGZ25H5 zdjęcie