Podłączenie gramofonu do kina domowego

6 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 0
Punkty: 7
Posty: 2
W klubie od: 28/07/2021

Dzień dobry wszystkim!
Szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie zagadnienie na kilku forach i nie otrzymałem dotąd satysfakcjonującej odpowiedzi, może tutaj uda mi się coś uzyskać - o ile oczywiście to właściwe miejsce.
Otóż odziedziczyłem jakiś czas temu gramofon Unitra Daniel G1100fs razem ze wzmacniaczem Diora ws-345 oraz dwoma kolumnami Altus 65, wszystko sprawne. Chciałbym nadać im drugie życie poprzez połączenie z nowszym zestawem audio, przy zachowaniu warunków kina domowego, obecnie zapewnianych dzięki wieży Technics SC-EH760.
Moim zamysłem jest pozostawienie Altusów, które z kolei chciałbym podłączyć do nowego wzmacniacza, służącego od razu jako tuner wieżowy, połączony z gramofonem (zapewne przy pomocy przedwzmacniacza). Pozostaje kwestia wymiany wieży na jakąś mini, ale która uciągnie starego Daniela i jego dwudrożne Altusy, jak również da możliwość korzystania z bardziej aktualnych zdobyczy cywilizacyjnych: obsługa formatów CD, wejścia analogowe i optyczne dla TV/konsoli, bluetooth.
Idea jest po prostu taka, żeby ograniczyć powierzchnię zajmowaną obecnie przez wszystkie posiadane elementy przy jednoczesnym utrzymaniu nieco retro wyglądu i klimatu.
Audiofilem wytrawnym nie jestem, zresztą warunki mieszkaniowe i tak mocno ograniczają bardziej profesjonalne zabawy ze sprzętem - chodzi o to żeby grało, nie buczało ;) wstępne poszukiwania kończyły się podpowiedziami dotyczącymi wieży Denon DT-1, ale nie jestem przekonany.
Czy ktoś z Państwa ćwiczył już może podobny temat i może udzielić jakichś podpowiedzi? Czy to w ogóle nie ta bajka i spudłowany pomysł?
Pozdrawiam