Rolki dociskowe współczesnej produkcji - doświadczenia, opinie

58 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 1
Punkty: 55
Posty: 25
W klubie od: 15/04/2021

Witam,

Pracuję ostatnio z magnetofonami M9108 i Finezja 3, które sprawiają problemy z prowadzeniem taśmy. Kupiłem rolki dociskowe z bieżącej produkcji, o wymiarach takich, jak oryginalne (średnica 13mm, wysokość 8mm, otwór na oś 2mm).

Rolki kupowałem na Allegro od dwóch różnych sprzedawców. Okazało się, że są one twarde. Mają też nieco beczkowaty kształt, co powinno być widoczne na zdjęciu. To raczej źle... A nie są to leżaki magazynowe, ale rolki z nowej produkcji.

Generalnie M9108 na początku miał dźwignię z rolką nieco odchyloną w stronę na zewnątrz magnetofonu, co skorygowałem doginając oś, na której osadzona jest dźwignia. Po zamontowaniu nowej rolki problemy z prowadzeniem taśmy nadal występują - czasem trzeba przyhamować palcem szpulę odwijania, żeby dźwięk brzmiał dobrze, inaczej jest przytłumiony, jak przy rozregulowanym skosie głowicy. Gdy założę starą rolkę, która jest popękana, ale za to miękka, sytuacja wygląda dużo lepiej.

Jakie są Wasze doświadczenia z nowymi rolkami? Powinienem spodziewać się, że nawet twarde i nieco beczkowate będą sprawować się dobrze, a z moimi magnetofonami coś innego jest nie w porządku, czy raczej te rolki nie nadają się do użytku?
Proszę też o polecenie sprawdzonego źródła, skąd można zdobyć dobre rolki.

20210831_234512.jpg