ZK 246 Z - Biały kruk, dosłownie i w przenośni...
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Pomyślałem, że można by w jednym poście zebrać wszystkie znane fotografie i informację na temat prototypu Damy Pik. Jeśli ktoś ma coś do dodania to gorąco zachęcam.
Pomyślałem, że można by w jednym poście zebrać wszystkie znane fotografie i informację na temat prototypu Damy Pik. Jeśli ktoś ma coś do dodania to gorąco zachęcam.
Jeśli nie ma nawet pewności, że to był prototyp a nie atrapa wykonana jako projekt, to jakich informacji i zdjęć oczekujesz?
Np. w tym Katalogu elektronicznego sprzętu powszechnego użytku występuje jako M2403SD/ZK246Z. Katalog wydany w 1978 roku.
Przy okazji, bo nigdzie nie mogę się doczytać. Na okładce instrukcji obsługi do ZK246 występuje jeszcze napis ZK246-2. Ciekawe, co to za cudo było. Podejrzewam, że może chodzić o późną wersję ZK246 z regulacją barwy dźwięku taką, jak w M2404 i 2405S. Były takie. Nawet miałem taki model w 1978 roku, kupiony z drugiej ręki. Pewności jednak nie ma, czy faktycznie o to chodzi. W Radiomuseum są głupoty na ten temat, a zdjęcie przedstawia zwykłą ZK246 z nieoryginalnymi nasadkami suwaków.
Mówiłeś, "w jednym poście", a 7 Ci się uzbierało :)).
Domyślam się, że o wątek chodziło, a i te 7 można by w jeden skumulować.
Miejmy nadzieję, że coś się jeszcze uda z czeluści sieciowych wydobyć.
Tak sobie patrzę i myślę, że większość z dotychczasowych rozważań i "dokumentacji fotograficznej" tego wątku jest już tu:
https://unitraklub.pl/temat/19316?page=1, ale warto to tu kontynuować.
Tak, racja pomyliłem się i lepiej było by gdybym w miejscu post napisał temat. Pamiętam że na FB ktoś kiedyś pisał o tym magnetofonie. Niby syn kogoś związanego z ZRK. Dobrze by było go znaleźć o ile to jeszcze wykonalne.
Co do produktów spod znaku Unitry, to na FB czytałem już tyle bzdur, że głowa mała. Do dziś powielany bezsens, że ZK246 to magnetofon produkowany na licencji Thomsona i ktoś tam jako dowód pokazuje zdjęcie wersji eksportowej z logo Thomson pokazując to jako pierwowzór polskiego magnetofonu. Lub to, że obudowę zaprojektowano w 1973 roku jako wersję rozwojową ZK240, mimo, że ZK246 była produkowana od 1972 r. Tak więc FB i zamieszczane tam wypociny domorosłych znaffcuf sobie odpuszczam. Są wprawdzie wyjątki od reguły, ale przy natłoku bredni stanowią niewielki odsetek. Kiedyś myślałem, żeby sprostować te herezje, ale sobie odpuściłem. Gra niewarta świeczki.
- 1
- 2
- 3
- 4
- następna ›
- ostatnia »
1. Zdjęcie pochodzi ze strony 13 katalogu "UNITRA radio mono, stereo, quadro '76/77"
WYPRODUKOWANO W POLSCE