Po pożarowe MK 125
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Witam to mój kolejny post o MK 125 lecz o innym oddzielnym urządzeniu.
Wczoraj dostałem za darmo zwłoki z tylną obudową MK 125 zwłoki pomimo popalonych przewodów poniekąd działają, silnik się obraca lecz nie ma dźwięku jest brum oraz przydźwięk w głośniku lecz z głowicy nie ma dźwięku przełącznik jest skorodowany potencjometry są całe ale ich trzpienie są powyginane od temperatury.
Od tego skorodowanego przełącznika jest urwany prawdopodobnie jeden przewód jeden krótki przewód którego nie mogę namierzyć nigdzie na schemacie montażowym gdzie on się znajduje.
Nie mogę go namierzyć bo tak naprawdę tych MK 125 było kilka wersji rozwojowych ta jest prawdopodobnie jedną z pierwszych twierdzę to po wykonanych z metalu rolkach "przy pasku napędowym"
Oraz wszystkie kondensatory są w srebrnej metalowej obudowie.
Niestety ucierpiała kieszeń na kasety przycisk zapisu i kilka przewodów oraz cała górna obudowa której nie dostałem.
Musisz mieć duże samozaparcie graniczące z desperacją w chęci odbudowy tego urządzenia i przemożną chęć odtworzenie Feniksa z popiołu rozwianego przez tornado. Szanuję to. Osobiście wysłałbym to w trzy sekundy do Koszalina.
Mi szkoda tych sprzętów dlatego przygarnąłem te zwłoki.
Niestety nie mogę odnaleźć gdzie ten krótki kabelek był podłączony
Ten kabelek, to podłączysz jak będziesz uruchamiał magnetofon.
W czasie naprawy wyjdzie, że cos nie działa i brak jest owego kabelka teraz zdecyduj czy chcesz go widzieć działającego i rozpocznij naprawę.
Ten kabelek, to podłączysz jak będziesz uruchamiał magnetofon.
W czasie naprawy wyjdzie, że cos nie działa i brak jest owego kabelka teraz zdecyduj czy chcesz go widzieć działającego i rozpocznij naprawę.
Magnetofon a w zasadzie jego mechanika jest sprawna sterowanie silniczkiem również, przewody od głowicy do płytki są nienaruszone więc pytanie co jest winowajcą braku dźwięku
Nie pisz postów pod postem. Jest opcja edycji postu, więc proszę z tego korzystać.
co jest winowajcą braku dźwięku
Podpowiem, kabelek :)
Zacznij od początku, coś do sprawdzania w stylu szukacz sygnału a może masz oscyloskop.
Jedź zgodnie z sygnałem jaki podasz na wejście i schematem do pomocy.
Podaj linki do schematu jaki pasuje do twojego MK, będzie łatwiej podpowiedzieć
co jest winowajcą braku dźwięku
Podpowiem, kabelek :)
Zacznij od początku, coś do sprawdzania w stylu szukacz sygnału a może masz oscyloskop.
Jedź zgodnie z sygnałem jaki podasz na wejście i schematem do pomocy.Podaj linki do schematu jaki pasuje do twojego MK, będzie łatwiej podpowiedzieć
Właśnie sęk w tym że nie mogę znaleźć schematu do tej wersji MK 125
Schemat jest elementem pomocnym w naprawie ale niekoniecznym. Użyj schematu od wersji wcześniejszej lub podobnej, różnice w dokumentacji jeśli będzie konieczne można uzupełnić.
Wersje nie różniły się od siebie na tyle aby nie było możliwe rozpoczęcie naprawy z niepasującym w kilku procentach schematem.
W bazie klubu też coś znajdziesz.
https://wojtek.pp.org.pl/pliki/notki/2014-12-03_schemat-magnetof...











Musisz mieć duże samozaparcie graniczące z desperacją w chęci odbudowy tego urządzenia i przemożną chęć odtworzenie Feniksa z popiołu rozwianego przez tornado. Szanuję to. Osobiście wysłałbym to w trzy sekundy do Koszalina.
„I stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana”