Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
W KRS wskazanej osoby nie ma :) Kapitał zakładowy 10.000zł odpowiedz sobie sam.
I znów niesprawdzone głupoty. https://krs-pobierz.pl/unitra-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialn...
Jako wspólnik widnieje pan Kiciński, jego spółka Mudita a także m.in. pan Krupowicz (jeden z inżynierów którzy występowali w kilku filmach o nowej Unitrze). Kapitał zakładowy nie świadczy o tym ile i skąd firma ma pieniądze. Czekam na kolejne rewelacje :)
Oczywiscie ze kapitał o tym nie świadczy, ale sa firmy w Polsce które z takimi podmiotami nawet nie zaczynają rozmowy. Bo gdyby taka firma ogłosiła bankructwo to się będą bujać o swoją kasę tak samo klienci. A patrząc na model biznesowy zapłać a my zbudujemy, to jest to podwójne ryzyko.
Ja należę do osób nieufnych i wole nie popełniać błędów hurra optymistów :)
Oczywiscie ze kapitał o tym nie świadczy, ale sa firmy w Polsce które z takimi podmiotami nawet nie zaczynają rozmowy. Bo gdyby taka firma ogłosiła bankructwo to się będą bujać o swoją kasę tak samo klienci. A patrząc na model biznesowy zapłać a my zbudujemy, to jest to podwójne ryzyko.
Ja należę do osób nieufnych i wole nie popełniać błędów hurra optymistów :)
To czy ktoś i na jakich warunkach będzie z nimi współpracował to sprawa wewnetrznych relacji b2b. Znow są bzdury od Ciebie (które to już?), bo jak pisalem wcześniej, sprzęty po premierze na Audio Video Show będą dostępne w wybranych salonach audio, zatem model "zaplac a my zbudujemy" stanie się nieaktualny, a był taki tylko na potrzeby przedsprzedaży. Firma ma pieniądze na utrzymanie 30 inżynierów, siedziby, opracowanie sprzętów od zera (to wszystko już w ciągu prawie 2 lat) i myślisz że czekają na zaliczki od klienta bo nie stać ich na zbudowanie kolejnego egzemplarza bez przedpłaty?
PS. Wchodząc do firmy widziałem przez uchylone drzwi do jednego z pomieszczeń jak stało tam kilka gotowych par kolumn.
Pamiętasz taką Firmę Amber Gold ? Oni też mieli takie linie lotnicze OLT, raz udało i się polecieć, drugi raz już nie. Kasy nie odzyskałem do dzisiaj. Pożyjemy zobaczymy, utrzymają się rok na rynku można myśleć o zakupie, tyle z mojej strony na temat, widziałem, dotykałem słuchałem. A ja witałem się z Billem Gates i co ?
Pamiętasz taką Firmę Amber Gold ? Oni też mieli takie linie lotnicze OLT, raz udało i się polecieć, drugi raz już nie. Kasy nie odzyskałem do dzisiaj. Pożyjemy zobaczymy, utrzymają się rok na rynku można myśleć o zakupie, tyle z mojej strony na temat, widziałem, dotykałem słuchałem. A ja witałem się z Billem Gates i co ?
Porownanie Unitry do Amber Gold czy OLT rozbawiło mnie porządnie :D Ja przedstawiłem zdjęcia na dowód że tam bylem, Ty tylko mówisz że witałeś się z Gatesem, to jest ta różnica. Podałeś tu tyle fałszywych informacji które musiałem prostować że powoli kończy mi się energia na dyskusję z Tobą. Przypominasz tylko kolejnego forumowego malkontenta który narzeka i pisze aby coś pisać, kontestujac rzeczywistość nawet jej nie znając. Ale tak jak mówisz, pozyjemy zobaczymy.
Może Cie bawić nic nie poradzę, tam była dużo większa kasa niż przy Unitrze - kasa mafii.
Co do znajomości rynku prasy też u kolegi słabo , jest Gazeta Audio , w kiosku jeszcze jej nie ma, ale ja mam prenumeratę i mam pdf :)
co do reszty, poczekamy zobaczymy.
Może Cie bawić nic nie poradzę, tam była dużo większa kasa niż przy Unitrze - kasa mafii.
Co do znajomości rynku prasy też u kolegi słabo , jest Gazeta Audio , w kiosku jeszcze jej nie ma, ale ja mam prenumeratę i mam pdf :)
co do reszty, poczekamy zobaczymy.
Jakbyś czytał dokładnie koje posty, to napisałem że wiem że jest taka gazeta "audio", jednak jako pierwsi test kompletnego systemu zrobiła redakcja miesięcznika "audio-video". Tam były też kolumny.
No były , ale czemu 2 redakcja ich nie dostała, skoro podobno mają ich tak dużo "zbudowanych" Nie uważasz że takie sygnały nie pomagają debiutowi start up'u
Trochę się dziwię postawie niektórych klubowiczów. Z jednej strony narzekają i rozpaczają nad upadkiem firm produkujących elektronikę konsumencką w Polsce, a z drugiej, kiedy pojawia się firma próbująca coś robić, w dodatku w nawiązaniu do dawnej Unitry, pojawia się niedowierzanie, wątpliwości, a nawet hejt.
Czy chodzi o to, że firma jest prywatna a nie państwowa? Bo chce zarabiać na swojej działalności?
W dzisiejszych realiach nie ma szans na inny model działania, jak tylko niszowa działalność w prywatnej domenie. Choćby u władzy dalej trwała grupa rekonstrukcyjna PRL, to żaden Orlen ani inny monopolista nie będzie niczego robił na tym rynku.
Nowej Unitrze należy się co najmniej życzliwa przychylność, co nie znaczy, że nie możemy pisać krytycznych postów i wskazywać na pewne rozczarowania co do ceny czy właściwości sprzętu, co sam kilkukrotnie zrobiłem.
Ale kolejny raz napiszę, że moim zdaniem ten model biznesowy - produkujemy sprzęt w Polsce, produkujemy starannie, możliwie wysokiej jakości, dla konesera/pasjonaty, za pieniądze zapewniające zarobek i rozwój - jest jedynym modelem, który ma szanse przetrwać.
Oczywiście, zanim firma nabędzie doświadczenia, zanim uda się wyeliminować błędy wieku dziecięcego upłynie trochę wody w Wiśle. Ale trzymajmy kciuki za rozwój i za sprzedaż.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 65
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- …
- następna ›
- ostatnia »







Też tak słyszałem, od z raczej pewnych źródeł. A stopień, nie był taki mały.
...