Efektor DT-355

Kwarcowy Zegar Cyfrowy DT-355 produkcji łódzkiego Z.E.M. Efektor Sp. z o.o. - timer będący uzupełnieniem zestawu muzycznego Diora Midi-Line. Zegar występował w kolorze srebrnym i grafitowym.

Pomimo tego, że DT-355 jest dedykowany do wieży Midi-Line, nie jest on do końca dopasowany wzorniczo do innych elementów wieży Diory pod względem nadruków na przednim panelu urządzenia. Mimo wyglądu uboższego od konkurencyjnego timera Vicomed T-7520, zegar produkcji Efektora działa w praktycznie identyczny sposób.

Tak jak Vicomed T-7520, zegar ten jest wyposażony w timer (działający w zakresie od 99 min do 1 min) oraz budzik podający napięcie na gniazda i dający sygnał dźwiękowy (alarm). Na wyświetlaczu na przemian pokazywana jest godzina i data (dzień i miesiąc). Na tylnej ścianie umieszczone są dwa gniazda 220 V o max. obciążalności 200 W, co umożliwia podłączenie dwóch urządzeń w celu ich zdalnego, jednoczesnego załączania. Zasilanie w tych gniazdach pojawia się w momencie wciśnięcia dużego przycisku z lewej strony panelu czołowego lub w przypadku zadziałania ustawień zegara.

Dane techniczne:

  • wymiary: 350×70×260 [mm]
  • zasilanie: 220 V 50 Hz
  • zasilanie awaryjne (do podtrzymywania zaprogramowanej pamięci zegara): bateria 9 V (6F22)
  • obciążalność gniazd: 2 gniazda o łącznym obciążeniu 200 W

Programowanie funkcji w DT-355 odbywa się podobnie jak w zegarze ZDZ PZ-1, który był uzupełnieniem mniejszej wieży Diora Mini-Line:
Po podłączeniu urządzenia do sieci nacisnąć raz przycisk nr 2, aby rozpocząć wyświetlanie się po kolei wszystkich sześciu programów zegara (od P1 do P6). W momencie pojawienia się interesującego nas programu wcisnąć przycisk nr 3 i ustawić pożądaną wartość za pomocą przycisku nr 1 (wolno) lub nr 2 (szybko). Następnie zatwierdzić ustawioną wartość poprzez wyłączenie przycisku nr 3.

Ostatnio edytowano: 07/07/2022 - 14:19