Diora AT-201

Automat do sprzedaży kart magnetycznych i chipowych AT-201 i AT-101, wyprodukowano kilkaset sztuk.

Poniżej cytuję fragmenty ulotki reklamowej:

"Automaty AT-101 oraz AT-201 były przeznaczone do bez obsługowej sprzedaży wszelkiego rodzaju kart magnetycznych i kart chipowych, w tym zwłaszcza kart telefonicznych. Automaty umożliwiają sprzedaż kart o jednym nominale." W przygotowaniu była wersja AT-301 umożliwiająca sprzedaż drobnych przedmiotów.

"Automat AT-101 nie wydawał reszty i w przypadku zainkasowania kwoty pieniędzy większej niż cena karty nie umożliwia anulowania zainicjowanej procedury zakupu. Automat AT-201 wydawał resztę oraz pozwalał na anulowanie rozpoczętej procedury zakupu, wraz z jednoczesnym zwrotem zainkasowanej do tego momentu kwoty pieniędzy."

Do obsługi kartomatu służył specjalnym programowalny pilot (foto) w obudowie rodem od zestawów wieżowych, jednak z tą różnicą, że nie tylko nadawał ale też i odbierał dane, aby móc otworzyć kartomat trzeba było najpierw za pomocą oprogramowania zaprogramować go i po dotarciu na miejsce instalacji kartomatu wczytywało się wszystkie zdarzenia oraz pilot wysyłał kod umożliwiający otwarcie kartomatu. Było to bardzo pomysłowe i uniemożliwiało jakiekolwiek oszustwa pracowników, gdyż poza danymi przynoszonymi w pilocie dane równolegle były przesyłane do centrum zarządzania automatami za pośrednictwem modemu telefonicznego zainstalowanego w kartomacie. Na zdjęciach już go tam nie ma. Został wymontowany i używany
do innych celów.

Część podzespołów była importowana w całości i nie była produktem Diory. Dotyczyło to zasobniko-monetnika firmy National Rejectors INC, GMBH i mechaniki wydającej karty firmy Asahi Seiko Japan. Reszta była już zrobiona i zaprojektowana w Diorze.

Poniżej kilka linków do stron z zdjęciami i notą reklamową:

Ostatnio edytowano: 11/02/2015 - 22:55