Wachlujące, "oddychające", wychylające się membrany podczas odsłuchu gramofonu.

48 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 7
Punkty: 1595
Posty: 703
W klubie od: 08/11/2015

Czy ktoś miał problem z falowaniem, oddychaniem membran głośnikowych podczas słuchania gramofonu?
U mnie nawet podczas mało dynamicznych dźwięków, nawet bez zbytnich basów, niskotonowe głośniki, a nawet średniotonowe pompują dużo powietrza. Nie jest to wina głośników ponieważ jak włączę CD z tą samą muzyką i zrobię głośność nawet o wiele głośniej, nawet znacznie głośniej, to nie widać najmniejszego drżenia membran nie mówiąc już o ich wychylaniu i wachlowaniu. Tak samo nic się nie dzieje jak słucham tunera radiowego. Występuje to tylko podczas słuchania gramofonu. Dodam, że gramofon Adam gs 424 stoi na podwieszanej do ściany szafce (nie ma kontaktu z podłogą)i jest oddalony od kolumn o 2 metry. Kolumny są z boku do gramofonu o 2 metry. Kolumny to focale 716 a przedwzmacniacz gramofonowy to pro-ject phono box MM. Wzmacniacz nie ma wejścia gramofonowego, stąd konieczność użycia przedwzmacniacza.
Problem odkryłem przez przypadek. Zdjąłem maskownice z kolumn i powyższe zauważyłem. Dodam, ze jak głośniki były zakryte to byłem (jestem nadal) bardzo zadowolony z dźwięku.
Jestem mocno zaniepokojony tym co zobaczyłem, dlatego zaprzestałem na razie słuchania gramofonu do czasu jak nie wyjaśnię w 100% problemu. Boję się o głośniki, o ich zawieszenie etc.
Czy ktoś miał już taki problem i jak go rozwiązał?
Zachęcam także innych użytkowników gramofonów by sprawdzili czy u nich problem nie występuje?