Tonsil ZG 25 C - renowacja

1 odpowiedź [Ostatni post]
 
Poziom 0
Punkty: 25
Posty: 23
W klubie od: 10/11/2019

Dzień dobry Szanowni,
kilka dni temu nabyłem zestaw Tonsil ZG 25 C stan pacjenta ogólnie dobry, nie grzebane wizualnie jak na zdjęciach (w załączniku).
Z uwagi, że już jeden zestaw takowych po renowacji posiadam (wymienione na nowe membrany no niestety już gładkie, wytłumienie wnętrza pianka piramidka grają dobrze ale ...) to determinantem tego zestawu jest przeprowadzenie renowacji jak najbardziej odpowiadającej stanowi pierwotnemu.

Założenie pierwsze i najważniejsze oryginalne membrany wymiana zawieszeń górnych w GDN-ach i ogólne sprawdzenie stanu - już będzie ogarnięte przez znajomego.
Pytanie zielonego w materii - Na koszach GDN-ów jest czerwona kropka (zdjęcie) czy to oznacza że po tej stronie mam + ?
Wytłumienie - tak jak pisałem wyżej. Będę skłaniał się ku gładkim materiałom (tak jak serwisówka pokazuje) i tu pytanie do Was czy zastosować "materacową" piankę grubości 2 cm tak jak w oryginale (taką wyciągnąłem z kolumn - zdjęcie)czy coś z nowocześniejszych materiałów takich jak np: mata - wełna tłumiąca Monacor MDM-4, pianka akustyczna - co polecacie.

Z uwagi na brak wiedzy, umiejętności i odpowiednich urządzeń (nie no lutownicę mam ale bez szaleństwa) poszukuję sprawdzonej osoby najlepiej z terenu woj. śląskiego która będzie tak miła i poświęci czas na ogarnięcie zwrotnic. Chcę sprawdzić ich stan czy trzymają swoje parametry ewentualnie wymienić wadliwe (nieliczne) elementy. Zamysł - wymienić przewody na nieco grubsze. (też temat do dyskusji)

Pozostaje jeden element nad którym się zastanawiam, a który niejako bije w założenia tzn montaż terminali kolumnowych. Już śpieszę wyjaśnić. W zestawie pozostały jakieś 1 metrowe kikuty okablowania. Łączenie nie będzie wyglądało estetycznie. Nowe kable ? Przy terminalach proste, szybkie podłączenie.
Jak uważacie ?

Zestaw będzie współpracował z Radmoryną.

Sprawy stolarki, odnowienie forniru (bez lakierobejcy Eye ) - "Zrób to sam"

Gąbka ze środka "nówka sztuka" ale cała
Gdzie jest + ?
Zwrotnica 2
Zwrotnica 1
Z bliska
Z bliska 2
Ogólny widok pacjenta.