AT 9115 - stuki w kolumnach przy zmianie stacji na programatorze

8 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 2
Punkty: 136
Posty: 74
W klubie od: 18/09/2016

Witam wszystkich
nie za bardzo mogę rozgryźć dziwne zachowanie się at 9115 podczas zmiany stacji na programowanych klawiszach FM1-FM2-FM3.
A mianowicie problem polega na tym że przy przełączaniu stacji na programatorze klawiszami np z FM3 na FM2 pojawia się dodatkowy stuk w kolumnach jakby było obecne napięcie stałe ( nie sprawdzałem tego dokładnie miernikiem na wyjściu, ale dźwięk jest podobny jak w trakcie włączania wzmacniaczy, nie koniecznie może się coś takiego pojawić jak np przełączam z FM 1 na FM2, reguły na to nie ma. Dodatkowo jak przełączam z FM3 np FM, lub FM2 to FM3 nie zawsze chce odskoczyć. '
przełączniki były czyszczone, "listwa zatrzaskująca" klawiszy lekko przesmarowana olejem.potencjometry od programatora czyszczone, luty przy isostatach przelutowane
Czasem zdarza się że tuner nie chce "wskoczyć, załapać" po przełączeniu na zaprogramowaną stację. Dopiero przełączenie na inny klawisz programatora lub FM i ponowny powrót na dany klawisz programatora potrafi złapać te ustawienia.
Czy ktoś może wskazać miejsce któremu dokładniej się przyjrzeć na płytce?. Chyba że szwankują isostaty, lub któreś kondensator. Wskazania diód fm tuning tez się z czasem potrafią rozjeżdżać jak by coś pływało. Chyba ze ten typ tak ma jako że dość czułe są wskazania diód i kwestia nagrzewanai sie elementów. A tak jest w miarę okej. Kupiony był już z przestrojeniem,ale później dołożyłem układ zabezpieczający i opóźniający kolumny.