Aria 2412

127 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 2
Punkty: 115
Posty: 56
W klubie od: 24/02/2016

Dzień Dobry
Zwracam się do szanownych forumowiczów o pomoc w naprawie Arii 2412 bez wzmacniacza tzn. posiada wzmacniacz słuchawkowy (to dla wprowadzenia do tematu. Kupiłem ją w stanie ogólnym dobrym, ale z przypadłościami elektronicznym.
1. Bardzo cicho odtwarzała i ze zbasowanym dźwiękiem - wymieniłem filc dociskowy i jakość dźwięku bardzo dużo się poprawiła (jest sopran i bas). Dla świętego spokoju prysnąłem Kontaktem U ruchome listwy Z-O na płycie głównej i dopiero Aria zagrała, dźwięk naprawdę bardzo czysty.Czyli pierwsza usterka usunięta.
2. Nie nagrywa,brak jakiejkolwiek reakcji - wskaźniki wysterowania ani drgną (przy odtwarzaniu pracują!). Po podłączeniu słuchawek i włączeniu zapisu w słuchawkach przy prawie max. wysterowaniu suwakami słychać cichą muzykę. Nie wiem czy w Ariach przy zapisie ma coś być słyszane w słuchawkach czy ma być cisza.Sprawdziłem potencjometry nagrywania kanału lewego i prawego i tutaj oporność wynosi - kanał L 19,6 ohma a kanał P 14,5 ohma.
Jeżeli chodzi o przewód DIN jest podłączony prawidłowo tzn. na wej/wyjś. oznaczone prostokątem - jest dobry bo nagrywałem przez niego i odtwarzałem na innym magnetofonie.
Posiadam schemat, ale jest dla mnie cokolwiek zagmatwany, aha posprawdzałem napięcia wg schematu i tutaj są delikatne odstępstwa, ale naprawdę delikatne rzędu kilku dziesiątych volta, przypuszczam, że one nie mają wpływu na nagrywanie.Muszę się przyznać, że wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne na płycie głównej gdyż w trakcie pierwszego uruchomienia po wyczyszczeniu listew Z-O dochodziły delikatne trzaski dlatego zdecydowałem się wymienić dodatkowo elektrolity na płytce zasilania - od tego momentu dźwięk jest krystalicznie czysty.
Proszę forumowiczów o jakieś wskazówki w zakresie braku nagrywania.