Nie wiem ale zapytam, to się dowiem.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Trafił do mnie hałasujący M8011.
Urwaną śrubkę ma.
Szukam w necie ,ale nie mogę znaleźć. Czy pod wkrętami powinny być jakieś podkładki?
Tu jest komplecik https://allegro.pl/oferta/sruby-gumowe-amortyzatory-do-mocowania...
Nie trzeba tam zaraz latarni, każdy wie, jakiej te ptaszki są wielkości ;-).
Delfinek bardzo ładny. Pewnie dość przestronny w środku. Windę wewnątrz na trzecie piętro zrobili, czy pozostano przy schodkach tup-tup-tup ?
Te silniczki to T800 czy tysiączki ? Bo taki zwierzak troszkę waży zdaje się...
Kiedyś nie mogłem pojąć jak to jest, że aby trzymetrową deską w powietrzu kręcić to i tysiąc koni bywa mało. A tu wiatraczki takie po 45 ton wydmuchu najmniej, paliwo jak z wiaderka trzeba lać.
A co, jak się coś złośliwie spier...niczy tam wysoko ? I zero ciągu nagle ? A tu akurat objuczony na maxa ? Da się to posadzić obciążone bez silników ?
Póki co nasze gadżety z Ali DHL-em przyleciały :-).
Co my byśmy bez Ciebie zrobili ? Na statek trzeba miesiącami czekać, a tam piraci jacyś albo wędkarze z Somalii...
@Krecik.
Też mnie zadziwia jak małe silniczki i niewielkie skrzydełka mogą unosić tak wielki ciężar.
Końcówki skrzydeł Dreamlinera w czasie startu podnoszą się do góry o około 1,20 m. (Albo kadłub samolotu o tyle się obniża w stosunku do końcówek skrzydeł).
Nie znam wszystkich danych statków powietrznych. Można je znaleźć na stronach w necie. Na foto ten z linku.
Widać wygięcie skrzydeł.
https://www.flightera.net/pl/planes/SP-LSC
Wind beak . Fotka z hangaru nie moja. Zrobiona z drabinki podobnej do tej z fotki.
Właśnie przestroiłem ostatniego AT9100, którego mam na stanie. Wylutowałem co trzeba, dolny zwój cewki heterodyny zwarłem cyną, górny ciut odchyliłem, C18 bez zmian 68pF, stacje łapie na pełnym zakresie, choć tutaj ciut muszę jeszcze rozciągnąć. Ale dwie ok.90MHz mam bardzo zaszumione mimo poziomu na 4 (inne a tym poziomie tak nie szumią). W czym może być problem?
edit - to laptop tak zakłóca, jest ok jak odsunąłem ciut dalej
Nie tylko laptopy tak śmiecą, monitory stacjonarne też nieźle sypią całym widmem. Gdy jest tłok na 5G (ferie albo pt/sb wieczór), to dalszych stacji na UKF już nie posłucham. W nocy słyszę dobrze wszystkie nadajniki w promieniu ok. 100 km.
Z tym zwartym zwojem cewki to może nie... To zawsze pogarsza dobroć obwodu, przecież tam płynie jakiś prąd w tym zwoju i to są tylko straty.
@Edgor13 - dzięki za zdjęcia, dobrze poglądowe. Odłamią mu się te skrzydła, czy wcześniej zapakuje prawym w tę latarnię ? :-)))
Ile kosztuje ogrzewanie takiego hangaru ? Bo chyba mrozu tam nie ma....
Sądząc po bieliźnie wiszącej na drabince to jest tam gorąco.
To właśnie poeta miał na myśli ;-).
Fotele pewnie miękkie...
Podest stoi przy schowku bagażowym.
Nie zaglądałem do środka... Największy hangar bardzo ciężko ogrzać.
Nagrzewnice są na gorącą wodę i są kaloryfery, ale tylko na ścianach.
Od strony wrót niestety nagrzewnic nie ma.
W mroźne zimy jest niestety zimno Nie da się chodzić w koszulkach z krótkim rękawem.
Bluzy polarowe w ciągłym użytku.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 239
- 240
- 241
- 242
- 243
- 244
- 245
- 246
- 247
- …
- następna ›
- ostatnia »

















? Takich malutkich, trochę większych, całkiem dużych czy tych ogromnych ?