Nie wiem ale zapytam, to się dowiem.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Szybkie pytanie. Czy jest jakiś patent na zabezpieczenie styku pierścień-pianka w średniotonowych, by się nie zrastały razem? Np. w altusach czy altonach.
Po kilku latach od montażu nowych głośników już trudno taki pierścień odkleić od głośnika. Co gorsza, zazwyczaj rozrywa to zawieszenia, gdy są już lekko spróchniałe, ale jeszcze w miarę integralne.
Hydroksykrzemian magnezu, Mg3(OH)2Si4O10
Talk innymi słowy ;-).
1. Krążek/podkładka z cienkiego kartonika.
2. Nie ruszać.
Szybkie pytanie. Czy jest jakiś patent na zabezpieczenie styku pierścień-pianka w średniotonowych, by się nie zrastały razem? Np. w altusach czy altonach.
Po kilku latach od montażu nowych głośników już trudno taki pierścień odkleić od głośnika. Co gorsza, zazwyczaj rozrywa to zawieszenia, gdy są już lekko spróchniałe, ale jeszcze w miarę integralne.
Ten problem dotyka większości kolumn. I sam kiedyś myślałem jak to rozwiązać - najlepsza by była jakaś podkładka papierowa jak to Klexmix napisał, tylko jak ją tak precyzyjnie dociąć. Można jeszcze co jakiś czas odkręcać pierścienie i przestawiać o ćwierć obrotu.
Co podłączyć do ładowarki od smartfona żeby obniżyć napięcie do 3V- ?
Bez przeróbki ładowarki.
Problem rozwiązał się sam .
Na dnie radyjka widnieje napis.
I tu miałem fote dać - bo robiłem, a nie mam :(
Napis taki jest:
power supply 2 x D (R20) or external power supply 6V-.
Podłączyłem 4,5V bo akurat takie mam i wtyk pasuje. Działa.
I nawet żarówka na skali się świeci, a na bateriach nie świeci.
Co podłączyć do ładowarki od smartfona żeby obniżyć napięcie do 3V- ?
Bez przeróbki ładowarki.Problem rozwiązał się sam .
Na dnie radyjka widnieje napis.
I tu miałem fote dać - bo robiłem, a nie mam :(
Napis taki jest:
power supply 2 x D (R20) or external power supply 6V-.
Podłączyłem 4,5V bo akurat takie mam i wtyk pasuje. Działa.
I nawet żarówka na skali się świeci, a na bateriach nie świeci.
Widocznie żarówka skali wykrywa większe napięcie bo na samych bateriach jest tryb oszczędzania poboru energii.
W starym Grundigu Satellit mam tak samo. Na zasilaniu sieciowym/zasilaczowym świeci się całe oświetlenie, a przy bateryjnym tylko na żądanie. :) Fajnie, że udało się to uruchomić.
Pytałem już niedawno - jest gdzieś schemat wejść/wyjść do AT9115? Do 10-tki jest mnóstwo, a do 15-stki nie znalazłem a tu jest niewielka zmiana względem 10-tki.
Jest aneks do serwisówki , ale wejściówki nie pokazuje tylko wskaźniki - ale gdzieś znalazłem resztki schematu - różnica jest taka że jedno wejście/wyjście magnetofonu jest w formie RCA a nie DIN - a różnica polega na poziomie na wyjściu do zapisu ( dla DIN jest przez opór 910k a dla RCA taki jak na wyjściu out) , ja usunąłem te 910k na wyjściach DIN w 9100 - i teraz pracuje normalnie z magnetofonami z we/wy tylko RCA .
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 245
- 246
- 247
- 248
- 249
- 250
- 251
- 252
- 253
- …
- następna ›
- ostatnia »












Uważam że tak
Czasami taki "mieszaniec" lepiej się sprawdzi niż "rasowiec".
Mam kilka kaset nagranych na takiej wieży. Dobrze grają.
-. .. . / .-.. .. -.-. --.. / -.. -. .. --..-- / ... .--. .-. .- .-- / -... -.-- / -.. -. .. / ... .. ..-.. / .-.. .. -.-. --.. -.-- .-.. -.-- .-.-.-