SSL 031

Brak odpowiedzi
 
Poziom 4
Punkty: 619
Posty: 295
W klubie od: 19/08/2017

Proste pytanie - czy taki zestaw istniał ?
Przesłanki są trzy.

Pierwsza - zdjęcie z jakiegoś folderu reklamowego - niestety nie dysponuję skanem całej strony ani tym folderem - przedstawiające wieżę składającą się z trzech elementów: magnetofonu MDS 417, wzmacniacza WS 331F oraz tunera AS 231F.

Druga - tutaj na UK jest zamieszczona tabela zestawów wieżowych, i w niej również występuje zestaw 031, składający się właśnie z elementów o oznaczeniach jak wyżej.

Trzecia - kilka ładnych lat temu na Elektrodzie pojawił się temat dotyczący wzmacniacza WS 331F właśnie. Ostatecznie uznano go tam za samoróbkę. Jednak zdjęcie wnętrzności bardzo przypomina pozostałe diorowskie WSy. Zewnętrznie jest nieco inny niż ten z folderu, jednak nie sposób nie dostrzec podobieństwa.

Wątpliwości:
- ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tunera AS231F, raz tylko gdzieś widziałem (też chyba na Elektrodzie) stwierdzenie, że płyta główna któregoś tunera jest podobna do AS 231;
- dlaczego do tego zestawu dołączono magnetofon MDS 417, skoro już w produkcji były 418, poza tym jeśli to miał być zestaw, to powinno też się zgadzać oznaczenie numerowe modelu, np. MDS 131F. Poza tym magnetofon z folderu ma białą "skalę", podobnie jak tuner, a normalne MDSy 417 mają ciemną.

Załączam zdjęcia folderu oraz tego WS 331F z tematu z Elektrody.

Może ktoś ma więcej informacji na temat tego zestawu, albo nawet zdjęcia, i zechce się podzielić ?

ssl017_folder.jpg
ws331f1.jpg