Etiuda 411D - problem z przewijaniem i spadające obroty

119 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 5
Punkty: 874
Posty: 362
W klubie od: 10/07/2019

Witam,
niestety pojawiły się nowe problemy w moim magnetofonie.
1. Przewijanie działa tylko wtedy, gdy najpierw wcisnę Play. Gdy wciskam od razu przewijanie - zapala się tylko dioda i nic się nie dzieje. Gdy wcisnę na pół sekundy Play - przewijanie zaczyna działać. Ale mam tylko jakieś 3 sekundy na wciśnięcie przewijania po Play, potem znowu się blokuje. Gdy już zacznie przewijać - przewija poprawnie do końca. Mogę nie wciskać Play, tylko pokręcić magnesem, na który jest nawinięty pasek licznika - Play też nim kręci, dlatego przewijanie się włącza. Kręcenie tym magnesem daje taki sam efekt - przewijanie się wtedy "uaktywnia".
2. Drugi problem, gorszy - gdy włączę magnetofon, obroty są perfekcyjnie poprawne. Ale im dłużej jest włączony, tym bardziej obroty się obniżają - różnica między "początkiem" a "końcem" jest dość znaczna. Nie jest to wina kasety. Nie musi nawet grać kaseta w tym czasie - wystarczy, że magnetofon jest włączony w stanie spoczynku i włączę tą samą piosenkę na tej samej kasecie dwa razy - raz od razu po włączeniu magnetofonu, drugi raz po powiedzmy 30-60 minutach - różnica jest duża. Dotykając ręką nie czuję, żeby jakikolwiek element się nagrzewał - silnik pozostaje chłodny.

Możliwości mamy dwie:
1. Sam spróbuję to naprawić - kupiłem wreszcie dobrą lutownicę, którą mogę spróbować to ogarnąć - jak pewnie jednak pamiętacie, jestem amatorem i musielibyście mi wytłumaczyć jak prostemu chłopu, co sprawdzić i co wymienić.
2. Wyślę komuś sprzęt do naprawy.

Prośba o propozycje.

Polaczono #1

Dodam tylko, że pisząc obroty mam oczywiście na myśli tempo odtwarzania kasety. Gdy magnetofon odpocznie jakieś 10 minut, wracają do normy.

Dodam też, że problem z przewijaniem dotyczy obu kierunków - w przód i w tył. I ten sam problem dotyczy przycisku Zapis - on tak samo jak przewijanie, zaczyna działać dopiero gdy pokręcę tym magnesem.