Prośba o radę w wyborze sprzętu

75 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 2
Punkty: 80
Posty: 35
W klubie od: 23/05/2023

Koledzy - UNITRA-maniacy

Jestem na etapie kompletowania swojego zestawu hi - fi. Po zebraniu już dosyć pokaźnej kolekcji płyt i przygodzie z gramofonem współczesnej produkcji, którego jedyną zaletą oprócz ceny było to, że nie niszczył płyt, przyszedł czas na skompletowanie całego zestawu muzycznego. Proszę o radę co do wyboru tunera i wzmacniacza.

Na tę chwilę jedynym pewnym elementem jest gramofon G-1100 fs Daniel. Zależy mi, żeby wszystkie elementy zestawu były polskiej produkcji, klasy hi fi, pochodziły z lat 70., ewentualnie początku 80. Cały zestaw będzie grał w pokoju o powierzchni 18,3 metra kwadratowego, dosyć gęsto umeblowanego.

Chciałbym prosić o radę, jaki wzmacniacz, tuner i kolumny (a w dalszej kolejności magnetofon szpulowy) wybrać?
Brałem pod uwagę wzmacniacz PA107. Spotkałem się z opinią, że jest to wzmacniacz "najładniej grający", jednak obawiam się, czy jego moc 12 / 16 W będzie wystarczająca. Zastanawiałem się nad PA-2801 w komplecie z tunerem TSH-110 i kolumnami ZG-40C. Zastanawiałem się także nad tunerem TSH-105 lub TSH-113 i wzmacniaczem WS-303, WS-403 lub WS-503 (wybór modelu oczywiści pod kolumny, które najlepiej sprawdzą się u mnie w pokoju) lub WSH-205 (tylko zdaje się, że ten ostatni był sprzedawany tylko jako jako element ZM-1006). Brałem też pod uwagę właśnie zestaw wieżowy ZM-1006 (z tym że z Danielem zamiast Fryderyka). Z tego co udało mi się wyczytać, a czytam na temat sporo od jakichś dwóch lat, najlepszą opinią cieszą się kolumny ZG-40C.

Słucham głównie muzyki, którą można określić jako klasyczny pop, głównie polska muzyka od lat 50. do 80., najczęściej u mnie kręci się na talerzu Jantar, Jarocka, Sośnicka, Frąckowiak, Prońko, Urszula, Jurksztowicz, ale też Czerwone Gitary, Iglesias, Dalida, Al Bano i Romina Power. Dyskotek nie urządzam ;-), słucham raczej w umiarkowanej głośności, a to też, jak mi się wydaje, istotne przy wyborze sprzętu.

Z zakupem mi się nie śpieszy, liczę się z kilku- kilkunastomiesięcznym poszukiwaniem sprzętu. Przepraszam za może przydługi opis, liczę na wiedzę i doświadczenie kolegów, wszelkie uwagi, w tym krytyczne, sugestie, bardzo mile widziane.