KONSTRUKTORZY Unitry, Diory i Tonsila - czy są wśród nas?

35 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 1
Punkty: 42
Posty: 9
W klubie od: 19/09/2008

Szanowni Państwo,

Szeroko i wnikliwie interesujemy się krajowym sprzętem naszych firm, z których na rynku funkcjonuje już tylko jedna. Jest to przykry fakt, tym bardziej, że nie należeliśmy do nacji o nikłej wyobraźni i talentach, a raczej o trudnej karcie historii. Mix ten nie pozwolił nam do końca rozwinąć skrzydeł w epoce PRLu, tym niemniej dzięki ambicji i umiejętnościom doczekaliśmy się szeregu innowacyjnych i ciekawych konstrukcji.
W niniejszym temacie chciałbym serdecznie zaprosić do szerszej wypowiedzi samych konstruktorów wielu urządzeń, którymi się tak tutaj zachwycamy. Równie mile widziane będa wypowiedzi osób, które pracowały w tych firmach i mogą podzielić się z nami swoimi refleksjami.
Myślę, że często zapominamy o ludziach, którzy stali za tymi projektami o ich emocjach, wysiłkach, problemach i sukcesach we wprowadzaniu - na tak trudny wówczas - rynek swoich/zespołowych rozwiązań.
Wierzę, że jest wśród nas chociaż garstka tych, którzy znają niejedną "tajemnicę" i zechcą pozwolić nam stać się ich słuchaczami.
Startujmy dowolnie: od anegdoty o danym projekcie, od konretnego modelu - zależnie jak kto z Państwa pamięta.

Z góry dziękuję i zapraszam serdecznie do wykładów rzeczone osoby z historii audio-wideo w okresie PRLu.