Sprzęt Unitry i system RDS
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Witam Kolegów!!
Ostatnio jak "grzebałem" w wieży spod znaku "made in china" z systemem RDS to zastanawiałem się czy w naszych polskich sprzętach był montowany ten system, oczywiście nie chodzi mi o najnowsze, ale też nie o najstarsze. może był jakiś inny system wyświetlający info o nadawanym programie radiowym.
Pozdrawiam.
Odnośnie auto-reversu to był dostępny np. w Radmorze 5532B.
AS 506 miał RDS.
witam!
Zastanawiam sie nejednokrotnie dlaczego ludzie którzy nie mają pojęcia co było produkowane piszą bzdury i wprowadzają zamęt dla innych kolegów.
Tuner z RDS-em był produkowany przez Diorę i to
była seryjna produkcja AS506 / 706 a na eksport z literką c.
Więcej na stronie www.polskiehifi.pl/diora_tunery/AS_506.html
Był to jedyny polski tuner z RDSem.
A tuner AS6411/AS946 i pokrewne
miały tylko wyswietlaną częstotliwość a to nie ma nic wspólnego z RDS.

Kolega napisał:
oczywiście nie chodzi mi o najnowsze
TO mówi samo za siebie..
Chodziło mu konkretnie nie o SSL-500 czy coś innego, w moim mniemaniu miał na myśli np. SSL-032
To co kolega Hackepeter pokazał na zdjęciu to prototyp amplitunera radmora który nie wszedł do seryjnej produkcji
Miał on oczywiście funkcję RDS .
Do tego był prototyp nowego magnetofonu i zmieniarki.
Miała to być nowa wersja wieży ssl 5500B.
Ten amplituner powstał chyba na bazie wzmacniacza A-5512B? Pewnie powstało kilka sztuk.
Mozna tak powiedzieć .
Radmor juz wczesniej podjął próby połaczenia tunera z amplitunerem .
Ale takze do seryjnej produkcji model nie wszedł.
To nie żaden prototyp tylko dosyć duża seria głównie do Portugalii stąd też angielski opis. Nie mało zostało też w Polsce z polskim opisem. N.p. mój syn ostatnio go używa.;-)To co kolega Hackepeter pokazał na zdjęciu to prototyp amplitunera radmora który nie wszedł do seryjnej produkcji. Miał on oczywiście funkcję RDS .
Poprawiłem błąd ortograficzny.
[Z]
Trochę szkoda, bo ten system jest pomocny w szukaniu stacji radiowych, nie trzeba latać z innym sprzętem z RDSem i sprawdzać co za stacje się "złapało" lub czekać by usłyszeć czego się słucha. No chyba że ktoś pamięta częstotliwości stacji.
Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam.