ZK-120 Problem z nagrywaniem

24 odpowiedzi [Ostatni post]
 
Poziom 4
Punkty: 532
Posty: 143
W klubie od: 22/01/2008

Witajcie Koledzy i Koleżanki (jeśli gdzieś jesteście)

Nabyłem parę miesięcy temu magnetofon ZK-120. Od kupna praktycznie nawet go nie sprawdzałem, tyle o ile (miał wtyczkę 'bez dziurki na bolec' a kontakty mam wszystkie 'na bolec'- wiadomo taka operacja jak kupienie wtyczki za 3 zł. musiała zająć parę miesięcy ) ). Z informacji na licytacji u słynnego Pana L. wynikało, że jest w pełni sprawny, ale... (uprzedzam, że nie dałem się zrobić w jajo, bo byłem świadomy ściemy) Pan L. nie wie czy ów magnetofon nagrywa bo cyt. 'nie mam odpowiedniego kabla żeby sprawdzić' (sic!) razem z przesyłką 'dałem' mniej niż 30 zł. więc zdecydowałem się na prawdopodobnie uszkodzony.

Przechodzę do meritum.
Sprawa wygląda tak, magnetofon jest w stanie wizualnym idealny, w środku kurz i żadnych większych zabrudzeń. Wszystkie sprawy mechaniczne ok.
Nie mam nagranej szpuli żeby sprawdzić czy odtwarza... Czystą odtwarza jako szum.
Nagrywanie- podłączyłem cd 502 do magnetofonu, po pogłośnieniu na maks słychać muzykę z cd w głośniku magnetofonu. Nagranie kawałka wygląda w ten sposób, że dźwięk się nagrywa, ale bardzo, bardzo cicho i z wielkimi zakłóceniami. Magnetofon jest bardzo czuły na wszelkiego rodzaju dotknięcia obudowy, ruszanie kablem zasilającym i podłączeniowym z cd. Wszystko słychać jako charakterystyczne zakłócenia w głośniku.

Czy mogę prosić Was o pomoc z przywróceniu ZK-120 do pełnej działalności?