Diora AWS-502

Zdjęcie z Allegro.pl

Diora AWS 502, to stereofoniczny amplituner klasy Hi-Fi będący elementem zestawu wieżowego SSL 500 produkcji Diory. Jako jeden z dwóch elementów z całej serii nie jest zdalnie sterowany. Wzmacniacz mocy oparty jest o hybrydowy układ produkcji Sanyo STK 4141V. Przedwzmacniacz jest w pełni analogowy, urządzenie nie posiada wyłączalnej funkcji kontur. Wybór źródła zrealizowany jest na przełącznikach typu isostat produkcji Alpsa. Wszystkie potencjometry są produkcji Telpoda. Część radiowa, to kopia tunera AS502, wszystkie funkcje są takie same i sterowane są mikroprzełącznikami. W czasie korzystania ze źródeł innych niż tuner, wygaszone zostają wyświetlacze częstotliwości. Od strony wejścia urządzenie może współpracować z magnetofonem, odtwarzaczem CD, gramofonem lub innym urządzeniem zgodnym z IEC. Od strony wyjścia współpracuje z jedną parą zestawów głośnikowych o minimalnej impedancji 8 ohm (złącza głośnikowe są starego typu WG2) oraz słuchawkami (duży jack na frontpanelu). Wzmacniacz wyposażony jest w pętle korektora graficznego. Jeśli korzystamy z zestawu bez korektora należy w gniazdach IN/OUT umieścić zwory. Sygnał do korektora podawany jest już za regulatorami barwy dźwięku przez co np przy korzystaniu z FS504 można zaobserwować jakie częstotliwości podbija regulacja barwy amplitunera. Zastosowany transformator to TS90.

AWS 502 wydaje się być pośrednią formą między nowym zdalnie sterowanym zestawem szeroko wyposażonym w technikę mikroprocesorową, a urządzeniami serii 042. Z racji zastosowanych złączy głośnikowych, wydaje się być ofertą dla użytkowników ze starszymi typami zestawów głośnikowych.

Na zdjęciu znajduje się późniejsza wersja amplitunera z nazwą STEREO RECEIVER AWS 502 umieszczoną na szybce wyświetlacza. W czasie korzystania ze źródeł innych niż tuner, wygaszone zostają wyświetlacze częstotliwości.
Wersja wcześniejsza miała nazwę STEREO SYTNHESIZER REVEIVER AWS 502 umieszczoną na panelu przednim po lewej stronie, nad przyciskami wyboru stacji. W tej wersji, wyświetlacze częstotliwości świecą, także podczas słuchania muzyki z innych źródeł niż tuner.

Ostatnio edytowano: 18/04/2015 - 19:45