Polkat Akord Stereo Hi-Fi

Wzmacniacz z wbudowanym mikserem Akord Stereo Hi-Fi był w latach '80 ubiegłego wieku stosunkowo mało popularnym, a więc poszukiwanym urządzeniem. W namyśle miał to być wzmacniacz, który pozwoli na nagłaśnianie dyskotek, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wierności odtwarzania. Sprzęt ten miał bardzo dobre parametry akustyczne i charakteryzował się funkcjonalną obsługą. Regulacja tonów niskich i wysokich o 12 dB. Zastosowany filtr prezencyjny dla toru mikrofonowego poprawiał jakość brzmienia głosu. Filtr pasmowy stosuje się przy odtwarzaniu muzyki. Wzmacniacz posiada trzy wejścia, każde z nich pozwalało na podpięcie gramofonu magnetycznego, magnetofonu oraz mikrofonu. Bardzo dobrze spisywał się jako prosty mikser. W urządzeniu zastosowano importowany wskaźnik wysterowania. Obudowa drewniana typu meblowego z elementami wykonanymi z piaskowanego aluminium.

Parametry:

  • Moc: 2×60 W przy 4 Ω
  • Pasmo przenoszenia: 30÷20000 Hz.
  • Zasilanie: 220 V; 50 Hz.

Słabą stroną sprzętu jest końcówka mocy mająca tendencje do awarii kanałów. Dzięki swojej budowie, łatwo dostać się do wszystkich elementów. W późniejszym okresie produkcji, zlikwidowano wskaźnik wysterowania, zastąpiono go pojedynczą diodą sygnalizującą załączenie wzmacniacza. Rzadko spotykany na rynku wtórnym.

Występowała również uproszczona odmiana monofoniczna, oznaczana jako Akord 40, a później Akord 41

Przedstawiony na zdjęciu egzemplarz nie posiada czarnych, plastikowych nakładek na suwaki potencjometrów. Zdjęcie wzmacniacza pochodzi z serwisu Świstak.pl. Autor: cezar142, uzupełnił: Bpultimate28

Ostatnio edytowano: 06/09/2020 - 14:03