Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
No tak, nie wziąłem pod uwagę tego co było za granicą. Tyle, że w tamtych czasach były to rzeczy raczej trudno dostępne w naszym kraju i pewnie dlatego mało kto się z tym spotkał.
Nie mniej jeśli ktoś ma taką kolekcję to pewnie ma też magnetofon, a nawet jeśli jakimś cudem nie ma to przyzwoity magnetofon można kupić za ok 3-4k PLN. Nie ma potrzeby kupowania nowego magnetofonu za 15k euro.
To jest i będzie nisza. Kiedyś były szpule bo nie było nic innego, ale wraz z pojawieniem się kasety szpule poszły w odstawkę i nie sądzę aby kiedykolwiek wróciły do łask.
To nie płyta winylowa, bo ta tak naprawdę nigdy nie poszła w odstawkę.
Nie mniej jeśli ktoś ma taką kolekcję to pewnie ma też magnetofon, a nawet jeśli jakimś cudem nie ma to przyzwoity magnetofon można kupić za ok 3-4k PLN. Nie ma potrzeby kupowania nowego magnetofonu za 15k euro.
Ja myślę, że ci których stać na magnetofon za 15k euro to nie ci co mają nagrane w/w taśmy. Większość tych taśm była nagrana w systemie ćwierć-śladowym z szybkością 9.5 cm/s (rzadziej 19 cm/s). Ten Revox może tylko odtwarzać taśmy pół-śladowe. Dla przyszłych właścicieli tego modelu istnieje rynek super drogich taśm (https://tapeproject.com/catalog/) nagranych w systemie pół-śladowym, z szybkością 38 cm/s. Bo kto inny może sobie pozwolić na zakup taśmy po $500 USD?
Faktycznie to magnetofon dwuścieżkowy. Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi.
Revox oferuje także szpule, ciekawe czy dodają z jedną gratis do magnetofonu. :)
https://w15h.revox.com/en/music-shop/
Tak czy inaczej, temat dla snobów. Nikt normalny się w to nie będzie bawił.
Tak czy inaczej, temat dla snobów. Nikt normalny się w to nie będzie bawił.
Dlaczego zaraz dla snobów? Są ludzie, którzy potężną kasę wydają na swoje hobby czy inne zainteresowania. Kiedyś spotkałem na ulicy listonosza, który na szyi miał aparat Leica M6 z bardzo dobrym obiektywem. Wielu ludzi uważa, że to też jest aparat dla snobów, bo wygląda jak Zorka z czasów PRL'u a kosztuje jak całkiem niezłe używane auto. Zresztą obecna cena Revoxa wcale nie jest dużo wyższa od ceny oryginalnej z 1977 roku. W 1977 roku B77 się ukazał i kosztował około $2000 USD. Dzisiaj, po uwzględnieniu inflacji to jest około $11,000 USD.
Ja wiem o tym, sam trochę tak mam. Dla przykładu, jak mam wydać 1000zł na telefon komórkowy to chodzę i kombinuję czy nie lepiej byłoby jednak kupić takiego za 900zł. Ale jak mi się zamarzył oscyloskop cyfrowy, to 3000zł wyłożyłem bez zająknięcia. :)
Nie mniej dla mnie kupowanie szpulowca za 15k euro to bardziej snobizm niż kosztowne hobby. Dlaczego? Dlatego, że jeśli ktoś chce posłuchać szpul to nie musi kupować takiego magnetofonu, można kupić magnetofony z epoki za 10-20% ceny nowego B77 i nie będzie to kompromis cena/jakość.
Mówicie ze Revox i taśmy są drogie ? to moje drugie hobby i mam podobną ilość sprzętu co Audio :) albo i więcej, a na pewno więcej wartościowych zestawów i ludzików :)
https://www.youtube.com/watch?v=gUpkkbAncik
Może sie przenieść z tym tematem do "wasze kasety, szpule"?
Słuszna uwaga.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 153
- 154
- 155
- 156
- 157
- 158
- 159
- 160
- 161
- …
- następna ›
- ostatnia »
















Szpule zawsze były uznawane bardziej jako nisza. Droga zabawka dla bogatych ludzi czy entuzjastów i zbyt uciążliwa w użytku dla przeciętnego laika. Dlatego już od lat 50tych czy nawet wcześniej były prace nad stworzeniem formatu taśmowego "idioto odpornego". I dopiero kaseta kompaktowa to osiągnęła na skalę światową.
Czy jest tanio? Jest tanio. Czy jest dobrze? Jest tanio!