Nowa Unitra
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Ale o czymś takim jak pranie kasy to koledzy nie słyszeli ? Kupujesz coś drogiego za lewa kasę i sprzedajesz to za połowę (tutaj grubo za 2/3) i masz wypraną ślicznie kasę. Im droższe dobra tym lepiej, bo jedna transakcja.
Zakładając, że kupujesz za gotówkę. Co jest możliwe, ale, wydaje mi się że, mało prawdopodobne.
To jakaś amatorska ta pralnia kasy że aż połowę traci (tu "tylko" 30%).
Ale o czymś takim jak pranie kasy to koledzy nie słyszeli ? Kupujesz coś drogiego za lewa kasę i sprzedajesz to za połowę (tutaj grubo za 2/3) i masz wypraną ślicznie kasę. Im droższe dobra tym lepiej, bo jedna transakcja.
Zakładając, że kupujesz za gotówkę. Co jest możliwe, ale, wydaje mi się że, mało prawdopodobne.
A co kartą zapłacisz ? To poczekaj na skarbówkę :) Nawet nie wiesz co banki wysyłają do skarbówki i od jakich kwot. Tylko gotówka do takich rzeczy.
Znajoma pracuje na "okienku" w banku, ludzie nadal przynoszą kasę w reklamówkach głównie starsi :) Nie wyobrażasz sobie jakie to są kwoty.
Ciekawe czy jest ktoś, kto trzyma na koncie w banku brudną forsę. :D
Od dłuższego czasu obserwuje temat Nowej Unitry. Jest w tym temacie dużo ciekawych wątków chwalące sprzęt oraz go krytykujące a głownie jego cenę...
Ja chciałbym odnieść się do rodzaju sprzętu który owa Nowa Unitra obecnie oferuje na rynku i jego cenie, która w mojej ocenie jest ciężka do przyjęcia.
Znam osoby (nie będę przedstawiał tu ich personaliów) które były zaproszone przez właścicieli Nowej Unitry na konsultacje w sprawie asortymentu który miała by ona oferować na naszym rynku oraz pewnych ustaleń technicznych wobec nowego sprzętu.
Właściciele chcieli wprowadzić na rynek sprzęt wysokiej klasy, będący wykonany na wysokim poziomie technicznym i jakościowym (co sądząc po recenzjach średnio się udało) który zostanie odpowiednio wyceniony (temat przemilczę) oraz będzie wariacją na temat starych urządzeń Unitry.
Osoby zaproszone na konsultacje natomiast zaproponowały by wejść na rynek z urządzeniami dopełniającymi istniejące już zestawy audio Unitry z lat 70. i 80. takimi jak np. odtwarzacze CD do zestawów ZM1006 czy też ZM1009, wzmacniacz WS509D do mini Diory (który notabene jest obecnie ciężki do zdobycia) czy też odtwarzaczy strumieniowych wzorowanych na starych liniach wzorniczych sprzętu.
Kolejną kwestią było zaproponowanie współpracy z firmą Tonsil w zakresie produkcji kolumn dla Nowej Unitry, które były by nowymi wcieleniami starych modeli kolumn.
Głównym jednak założeniem było to by sprzęt był wykonany z takich podzespołów by jego cena była akceptowalna dla nas czyli zwykłych zjadaczy chleba i byśmy mogli sobie na niego pozwolić.
Niestety właściciele chcący zarobić tylko i wyłącznie pieniądze nie zaakceptowali tych propozycji przez co mamy obecnie co mamy...
Jednym podjętym krokiem z informacji które zostały mi przekazane prowadzone były rozmowy z Tonsilem ale ponoć Unitra stawiała warunki nie do wykonania oraz zaakceptowania przez co temat upadł.
Reasumując w mojej ocenie było by lepszym rozwiązaniem produkować sprzęt który dopełniał by nasze kolekcje, zestawy audio itp., które nieraz towarzyszą nam całe życie ,dając nam frajdę z ich posiadania i odsłuchu oraz nutkę nostalgii. Fajnie by było zobaczyć w ich ofercie wyżej wspomnianego WS509D, wyprodukowanego z części akceptowalnej jakości oraz cenie (nie będę się tu na temat ceny wypowiadał bo nie jestem ani konstruktorem, ani księgowym, ani marketingowcem), niż WSH805 kosztującego ponad 19 tyś. zł. przeznaczonego właściwie nie wiem dla kogo...
A co kartą zapłacisz ? To poczekaj na skarbówkę :) Nawet nie wiesz co banki wysyłają do skarbówki i od jakich kwot. Tylko gotówka do takich rzeczy.
Znajoma pracuje na "okienku" w banku, ludzie nadal przynoszą kasę w reklamówkach głównie starsi :) Nie wyobrażasz sobie jakie to są kwoty.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie pamiętam kiedy w Kanadzie płaciłem gotówką transakcję większą niż $100. Większość sklepów nie chce mieć do czynienia z gotówką i wolą transakcje bezgotówkowe. Nie słyszałem też żeby kanadyjska skarbówka w jakichś sposób monitorowała moje wydatki. Aczkolwiek w Polsce czy w innych krajach może być inaczej.
A co kartą zapłacisz ? To poczekaj na skarbówkę :) Nawet nie wiesz co banki wysyłają do skarbówki i od jakich kwot. Tylko gotówka do takich rzeczy.
Znajoma pracuje na "okienku" w banku, ludzie nadal przynoszą kasę w reklamówkach głównie starsi :) Nie wyobrażasz sobie jakie to są kwoty.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie pamiętam kiedy w Kanadzie płaciłem gotówką transakcję większą niż $100. Większość sklepów nie chce mieć do czynienia z gotówką i wolą transakcje bezgotówkowe. Nie słyszałem też żeby kanadyjska skarbówka w jakichś sposób monitorowała moje wydatki. Aczkolwiek w Polsce czy w innych krajach może być inaczej.
w Polsce nadal "rolnik" przychodzi z gotówka po TV. Nadal to widuje, jak coś kupuje w sklepach. Gotówka jest przez sklepy lubiana, bo Visa i MC ciągną ładne prowizje, więc każdy woli gotówkę.
Czyli 80000 zł w reklamówce trzeba mieć na nową Unitrę.
Osoby zaproszone na konsultacje natomiast zaproponowały by wejść na rynek z urządzeniami dopełniającymi istniejące już zestawy audio Unitry z lat 70. i 80. takimi jak np. odtwarzacze CD do zestawów ZM1006 czy też ZM1009, wzmacniacz WS509D do mini Diory (który notabene jest obecnie ciężki do zdobycia) czy też odtwarzaczy strumieniowych wzorowanych na starych liniach wzorniczych sprzętu.
Kolejną kwestią było zaproponowanie współpracy z firmą Tonsil w zakresie produkcji kolumn dla Nowej Unitry, które były by nowymi wcieleniami starych modeli kolumn.
Głównym jednak założeniem było to by sprzęt był wykonany z takich podzespołów by jego cena była akceptowalna dla nas czyli zwykłych zjadaczy chleba i byśmy mogli sobie na niego pozwolić.
Takie pomysły mogą mieć tylko byli inżynierowie i pracownicy zakładów wchodzących w skład dawnej Unitry.
Bardzo dobrze, że nikt ich nie posłuchał. To by dopiero była utopia i sprzęt nie wiadomo dla kogo.
Natomiast jeśli chodzi o podsespoły użyte do budowy, cóż one są dość powszechne i niezbyt drogie. Cena wynika zapewne głównie z tego, że jak to w Polsce bywa, producent chce szybko zarobić.
Odrębną sprawą jest, że opracowanie urządzenia od podstaw jest kosztowne, musimy więc dużo zainwestować na początku, powinniśmy się jednak liczyć z tym że może to być inwestycja nietrafiona.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 156
- 157
- 158
- 159
- 160
- 161
- 162
- 163
- 164
- …
- następna ›
- ostatnia »









Ale o czymś takim jak pranie kasy to koledzy nie słyszeli ? Kupujesz coś drogiego za lewa kasę i sprzedajesz to za połowę (tutaj grubo za 2/3) i masz wypraną ślicznie kasę. Im droższe dobra tym lepiej, bo jedna transakcja.